X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Witkacy, nietypowy sopran i elektronika

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2016 10:00
- Spektakl ten nawiązuje do powieści "622 upadki Bunga" Witkacego traktującej o romansie z aktorką Ireną Solską, strawestowaną na śpiewaczkę operową - opowiadała Aleksandra Klimczak, którą usłyszymy w witkacowskim "performansie muzycznym" realizowanym w ramach projektu "Mózg Powszechny".
Audio
  • Z Aleksandrą Klimczak, Sławkiem Janickim i Qbą Janickim o wydarzeniach projektu "Mózg Powszechny" rozmawia Paweł Siwek (Poranek Dwójki)
Witkacy622 vol.1 | Performans muzyczny... odbędzie się 29 czerwca br. (zdj. ilustracyjne)
"Witkacy622 vol.1 | Performans muzyczny..." odbędzie się 29 czerwca br. (zdj. ilustracyjne)Foto: PAP/Jacek Bednarczyk

Zobacz serwis specjalny Polskiego Radia
Witkacy_Autoportret_1924.jpg
Rocznica śmierci Witkacego

"Witkacy622 vol.1. Performans muzyczny na śpiewaczkę operową oraz elektronikę, harfę i wiolonczelę" to pierwszy z koncertów projektu Witkacy622, luźno inspirowanego autobiograficzną powieścią Witkacego "622 upadki Bunga, czyli Demonicza kobieta". Jedną z ról w spektaklu kreuje Aleksandra Klimczak - nietypowy sopran.

- Jestem głosem, który nie jest sopranem ani lirycznym, ani dramatycznym. Właściwie nie wiadomo, czy jestem mezzosopranem, czy sopranem, sama do końca nie mogę się zdecydować - mówiła artystka. 

Kim jest "śpiewaczka performatywna"? Kogo jeszcze usłyszymy w tym oryginalnym witkacowskim spektaklu? W audycji opowiadaliśmy również o innym wydarzeniu "Mózgu Powszechnego" w stołecznym Teatrze Powszechnym: koncercie gospodarzy miejsca - Jerzego Mazzolla oraz Sławka i Qby Janickich.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Goście: Aleksandra Klimczak oraz Sławek Janicki i Qba Janicki 

Data emisji: 28.06.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w auducji "Poranek Dwójki".

jp/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Witkacy i jego ojciec. Starcie geniuszy?

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2015 16:14
Z jednej strony znakomity malarz i krytyk sztuki. Z drugiej – jeden z najważniejszych polskich twórców XX wieku. Spotkanie w rodzinie takich osobowości musiało rodzić napięcia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mózg Festival. Fluxus jako nowa formuła człowieka

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2015 11:00
- Artyści Fluxusu zbuntowali się przeciwko skompromitowanej w XX wieku kultury wysokiej i przedstawili nową wizję humanizmu - zapowiadał występ legendarnej grupy na Mózg Festival kurator Grzegorz Pleszyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Witkacy chciał zginąć za cara?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2016 18:00
O mało znanym okresie w życiu wybitnego artysty - czasie służby w elitarnej carskiej Lejbgwardii - opowiada książka "Wojna Witkacego, czyli kumboł w galifetach" Krzysztofa Dubińskiego.
rozwiń zwiń