X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Zaczęło się od letniej szkoły jazzu. W Toskanii"

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2016 09:00
- Jazz pojawił się późno w moim życiu, kiedy pojechałam do Włoch na stypendium Erasmus - wspominała w Dwójce Aga Kiepuszewska, opowiadając o swojej najnowszej płycie "Fala".
Audio
  • Z Agą Kiepuszewską, artystką jazzową, rozmawia Paweł Siwek (Poranek Dwójki)
- Jazz jest gatunkiem, który nie boi się łączenia z żadnym innym - mówiła Aga Kiepuszewska (na zdj.) w Poranku Dwójki
- Jazz jest gatunkiem, który nie boi się łączenia z żadnym innym - mówiła Aga Kiepuszewska (na zdj.) w "Poranku Dwójki"Foto: materiały promocyjne

Artystka wraz z zespołem właśnie weszła do studia nagraniowego z nowym materiałem. Sama zasiada za klawiaturą, a do tego sięga po loopery i harmonizery.

Co ciekawe, Aga Kiepuszewska zaczynała swoją drogę muzyczną od dyrygentury chóralnej. Jazz odkryła dla siebie w... Toskanii. - W Sienie była szkoła jazzu, która organizowała letnie warsztaty. Podczas nich przez trzy tygodnie wtopiłam się w język jazzu, zaczęłam go rozumieć, zachwycił mnie - mówiła w "Poranku Dwójki".

W rozmowie również o spotkaniach z muzyką dawną ("miałam to szczęście studiować z dyrygentem kapeli sykstyńskiej"), z operą współczesną ("śpiewam partię Marusi w Czarodziejskiej górze Pawła Mykietyna"), a przede wszystkim o nowej, wydanej cztery lata po debiutanckim albumie, płycie "Fala" ("brzmienie będzie bardziej elektroniczne”, "odważę się na zmultiplikowanie swojego głosu"). Aga Kiepuszewska zapraszała również na koncert z jej nowymi piosenkami, który obędzie się 22 lipca w Pokoju na lato przy Muzeum Powstania Warszawskiego.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Aga Kiepuszewska (wokalistka, kompozytorka) 

Data emisji: 22.07.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mozart faszerowany jazzem na placu Defilad

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 12:00
- Staraliśmy się znaleźć dzieło, które będzie miało maksymalnie dużo przestrzeni kadencyjnych - muzycy Atom String Quartet zapowiadali w Dwójce swój warszawski koncert.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamiński: wraca moda na jazz tradycyjny

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2016 09:00
- Młodzi ludzie odkrywają, że jazz tego typu jest muzyką dla wszystkich, że przy tej muzyce same nóżki chodzą - mówił pianista Wojciech Kamiński, który w Dwójce zapraszał na koncert zespołu Old Timers.
rozwiń zwiń