Rappé. Hiszpańskie dźwięki w Kotlinie Jeleniogórskiej

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2016 10:00
- To trudne, by od razu nawiązać kontakt z publicznością. To jest magia – powiedziała Jadwiga Rappé, słynna śpiewaczka, która wystąpi podczas festiwalu dell' Arte.
Audio
  • Jadwiga Rappé opowiada o Festiwalu dell' Arte oraz o swoich inspiracjach (Poranek Dwójki)
Pałac w Wojanowie.  Śpiewaczka Jadwia Rapp wystąpi w nim 19 sierpnia w ramach Festival dell Arte
Pałac w Wojanowie. Śpiewaczka Jadwia Rappé wystąpi w nim 19 sierpnia w ramach Festival dell' ArteFoto: Grażyna Tęcza; CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Jadwiga Rappé, która zwykle występuje w repertuarze operowym i oratoryjno-kantatowym, podczas rozpoczynającego się 13 sierpnia festiwalu dell' Arte w Kotlinie Jeleniogórskiej zaskoczy publiczność swym repertuarem. Artystka zaśpiewa hiszpańskie utwory Federico Garcii Lorki i Dymitra Szostakowicza. Te ostatnie zostaną wykonane w języku rosyjskim, co jak podkreśla Rappé, w połączeniu z muzyką kastanietowo-ludową, jest bardzo ciekawym doświadczeniem.

Koncert artystki odbędzie się 19 sierpnia w Pałacu Wojanów. W audycji można również posłuchać o inspiracjach śpiewaczki i jej dzieciństwie.

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Jadwiga Rappé (śpiewaczka)

Data emisji: 12.08.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji: Poranek Dwójki.

mz/bch

Czytaj także

Jadwiga Rappé. Fortelem uniknęła pracy w szkole

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2015 15:00
- Wciąż śpiewam, ale moja uwaga nakierowana jest głównie na pracę z młodzieżą - mówiła wybitna alcistka o swoich noworocznych planach. Nie zawsze jednak Jadwiga Rappé podchodziła z takim entuzjazmem do pedagogiki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jadwiga Rappe zaczęła od nagrań dla radia

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2016 15:00
- Jeśli mam mówić o miłości wiernej i odwzajemnionej, to jest to właśnie radio, a w szczególności Dwójka - zdradziła znakomita śpiewaczka.
rozwiń zwiń