X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Las głosów" na Skrzyżowaniu Kultur

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2016 11:00
W audycji zajrzeliśmy na muzyczną wystawę, która towarzyszy 12. edycji Festiwalu Skrzyżowanie Kultur w Warszawie.
Audio
  • Leski opowiada o swojej instalacji "Las głosów" (Poranek Dwójki)
  • Jacek Borkowicz opowiada o Sacred Harp (Poranek Dwójki)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: dgqwaw/pixabay/public domain

Instalacja, której autorem jest Leski, polski muzyk, tworzący charakterystyczne mantrowe melodie, składa się z trzech muzycznych elementów. Każdy z nich - dźwięk, głos i emocje – dopowiada inny fragment muzycznej historii. Skomponowane przez Leskiego utwory stanowią zbiór kompozycji przygotowanych bez wykorzystania klasycznych instrumentów. Nagrania składają się z dźwięków przyrody, cywilizacji oraz ludzkiego gardła. Odgłosy zarejestrowano w hurtowni stali, w lesie, na podwórku, w mieście i w podziemnych przejściach. Rozmowa na temat instalacji o 9.40.

Ponadto w audycji przenieśliśmy się do warszawskiego Nowego Teatru na spektakl "Jeden gest", opowiadający o języku migowym, problemach i codziennych sprawach osób głuchych.

Po 8.30 spotkaliśmy się ze śpiewakiem Jackiem Borkowiczem, który opowiadał nam o Sacred Harp, czyli tradycyjnym śpiewie religijnym pochodzącym z Ameryki Północnej. Tej sztuki, która łączy w sobie piękno harmonii, surową barwę głosów i niesamowitą energię wykonania,  mogą nauczyć się uczestnicy warsztatów w ramach festiwalu Skrzyżowanie Kultur.

W programie zajrzeliśmy również nad morze, gdzie dobiega końca Festiwal Filmowy w Gdyni, i posłuchaliśmy, o czym rozmawiają goście paneli dyskusyjnych. 

Naszą Folkową Płytą Poranka był album z muzyką z tegorocznej odsłony festiwalu Skrzyżowanie Kultur, rozpoczynającego się 24 września w Warszawie.

***

Prowadziła: Anna Szewczuk

Goście: Leski (muzyk)

Data emisji: 24.09.2016

Godzina emisji: 9.40

Materiał wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Skrzyżowanie Kultur: miłość, taniec i przyprawy

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2015 10:25
– To mnóstwo rozmaitych historii, cała gama opowieści – mówiła o swojej nowej płycie Noura Mint Seymali z Mauretanii, której występ zakończy festiwal Skrzyżowanie Kultur.
rozwiń zwiń