X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Twórczość Różewiczów w Radomsku i Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2016 13:55
9 października mija 95. rocznica urodzin Tadeusza Różewicza. O związanych z tym wydarzeniach porozmawiamy w "Poranku Dwójki".
Tadeusz Różewicz urodził się 1921 r. w Radomsku, zmarł w 2014 r. we Wrocławiu
Tadeusz Różewicz urodził się 1921 r. w Radomsku, zmarł w 2014 r. we WrocławiuFoto: wikimedia/domena publiczna

Na początku października przypomniana będzie twórczość wybitnego poety, prozaika, dramaturga i scenarzysty. W jego rodzinnym mieście Radomsku odbędzie się po raz kolejny Różewicz Open Festiwal poświęcony twórczości Janusza, Tadeusza i Stanisława Różewiczów. Z kolei w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu na 7 października zaplanowano premierę "Nauki chodzenia" Tadeusza Różewicza w reżyserii Pawła Miśkiewicza. To spektakl-wędrówka przez dramaty, prozę i poezję twórcy.

O rocznicowych wydarzeniach Barbara Osterloff, dyrektor artystyczna Różewicz Open Festiwal w Radomsku, opowie w Dwójce po godz. 8.10 (transmisja wideo).

Ponadto w audycji opowiemy o tegorocznym Konkursie na Książkę Historyczną Roku i porozmawiamy z Prezes Zarządu Polskiego Radia Barbarą Stanisławczyk o Europejskim Forum Radiowym, które 6 października rozpocznie się w Krakowie. Tuż przed 9.00 swoimi propozycjami kulturalnymi podzieli się Adam Strug.

Będzie też "Słowo na dzień", "Melodie z górnej półki", "Wiadomości kulturalne", "Archiwalnia", przegląd prasy, a także "Płyta tygodnia". To "It' s hard", nowy album amerykańskiego tria The Bad Plus, które w piątek 30 września wystąpiło w Studiu im. Lutosławskiego w ramach cyklu "Światowa Scena Jazzu".

***

Na "Poranek Dwójki" w środę (5.10) w godz. 6.00-9.00 zaprasza Piotr Kędziorek.

mc/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Stuhr: Różewicz nie pisał sztuk

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 10:00
- On pisał gotowe spektakle. Scenariusze, które reżyser powinien po prostu dobrze zrealizować - mówił Jerzy Stuhr pracujący nad inscenizacją sztuki "Na czworakach" dla warszawskiego Teatru Polonia.
rozwiń zwiń