"Fifi". Szef Andrzeja Seweryna kończy 134 lata

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 11:00
– Chcemy, by nasza publiczność poznała inną stronę patrona Teatru Polskiego – mówił Andrzej Seweryn o czytaniu sztuki "Fifi" Arnolda Szyfmana w dniu jego 134 urodzin.
Audio
  • "Fifi" na urodziny Arnolda Szyfmana. Szef Andrzeja Seweryna kończy 134 lata (Poranek Dwójki)
Andrzej Seweryn
Andrzej SewerynFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Jubileusz przypada w środę 23 listopada i jest drugą ważną rocznicą w życiu kierowanego przez Andrzeja Seweryna Teatru Polskiego. – Wcześniej już podjąłem decyzję, by każdego roku 29 stycznia, w rocznicę powstania teatru, była premiera. Datę tę wybrał mój "szef", czyli Arnold Szyfman – powiedział aktor.

Z okazji urodzin patrona placówki odbędzie się czytanie jego debiutanckiej sztuki. – W spektaklu "Fifi", który miał premierę w Krakowie w Teatrze Słowackiego, grali najwięksi polscy aktorzy - Węgrzyn i Solski. To mnie zafascynowało, postanowiłem więc, byśmy w dniu urodzin Szyfmana w ramach cyklu "Czytamy w Polskim" przeczytali tekst dramatu – mówił Andrzej Seweryn.

Dyrektor Teatru Polskiego opowiadał o urodzinowym wydarzeniu, treści sztuki "Fifi", a także o kolejnych światowych sukcesach filmu "Ostatnia rodzina", w którym gra rolę Zdzisława Beksińskiego.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Andrzej Seweryn (aktor, reżyser, dyrektor Teatru Polskiego)

Data emisji: 21.11.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiał wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc/bch

Czytaj także

Andrzej Seweryn: jest wiele prawd o Zdzisławie Beksińskim

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2016 19:00
- Różne oceny postawy Beksińskiego, dokonywane wyłącznie na podstawie jego twórczości czy tragicznych losów jego rodziny, są niesprawiedliwie - podkreślał aktor, który w filmie "Ostatnia rodzina" odgrywa postać znanego malarza.
rozwiń zwiń