X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Warszawskie rekomendacje Pauliny Kinaszewskiej

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 19:01
W "Poranku Dwójki" spotkaliśmy się ze - znaną nam choćby z festiwalu "Nowa Tradycja" - artystką, która opowiadała o dwóch ważnych stołecznych wydarzeniach.
Audio
  • Paulina Kinaszewska zaprasza na warsztaty w Domu Kultury Praga oraz na specjalny koncert w warszawskim klubie Przestrzeń Prywatna (Poranek Dwójki)
  • Zaproszenie na wystawę "Komu bije Dada" w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu (Poranek Dwójki)
Paula Kinaszewska
Paula KinaszewskaFoto: Grzegorz Śledź / PR2

Kinaszewska 1200.JPG
Muzyka ludowa wg Pauliny Kinaszewskiej

Paulina Kinaszewska to aktorka, która gra również na skrzypcach. Aktorsko-muzyczna kariera prowadzi tę artystkę do śpiewania poezji, a także ku żywiołowi muzyki ludowej (którą studiuje i gra). Wraz ze swoim triem Woźniak/Wachowiak/Kinaszewska zdobyła trzecią nagrodę na ostatnim Festiwalu Folkowym Polskiego Radia "Nowa Tradycja".

W "Poranku Dwójki" Paulina Kinaszewska zapraszała na nowy cykl warsztatów w Domu Kultury Praga, a także na sobotni (14.01) specjalny koncert w warszawskim klubie Przestrzeń Prywatna. Artystka wraz z innymi muzykami zagra dla Witka Brody, który uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu, jadąc na kolędę i z darami dla Polaków w Naddniestrzu. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka na szybkie przewiezienie muzyka do Polski, jego rehabilitację i doraźną pomoc.

W audycji opowiadaliśmy również o Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, gdzie oglądać można wystawę "Komu bije Dada". Młodzi współcześni artyści rumuńscy postanowili twórczo przyjrzeć się dadaizmowi.

Wspominaliśmy także zmarłego 13 stycznia br. Piotra Gacę - wybitnego muzyka ludowego z Przystałowic Małych.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Anna Szewczuk

Data emisji: 14.01.2017

Godzina emisji: 6.00-10.00 

jp/ab

Komentarze1
aby dodać komentarz
KKE2017-01-14 04:26 Zgłoś
Witek Broda od czwartku - 2 tygodnie po wypadku - jest już w Polsce, czyli te koszty wstecznie i na leczenie, a ma połamane większość żeber i obojczyk. Podzielam chęci, ale nie dezinformujmy.

Czytaj także

Muzyka ludowa wg Pauliny Kinaszewskiej

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 15:00
Na "Muzycznej Scenie Tradycji" wystąpiła Paula Kinaszewska i jej goście, m.in. wybitna radomska śpiewaczka Maria Siwiec.
rozwiń zwiń