Droga na Zachód. Jak się zwiewało z ludowej Polski

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2017 16:52
W "Poranku Dwójki" spotkamy się z Jarosławem Molendą, który opowie o swojej książce "Zwiać za wszelką cenę. Słynni uciekinierzy i emigranci z PRL".
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

zwiać.jpg

"Wysoki funkcjonariusz bezpieki, literacki talent stulecia, tancerka zespołu Mazowsze, para legendarnych żeglarzy, opozycyjni politycy, słynni sportowcy. Dzieliło ich wszystko, połączyła »zdrada socjalistycznej ojczyzny«" - czytamy w materiałach wydawnictwa Bellona, którego nakładam ukazało się "Zwiać za wszelką cenę". O książce, której premierę zaplanowano na 9 marca, jej autor opowie w Dwójce po godz. 8.10 (transmisja wideo).

W audycji porozmawiamy także o premierze katalogu i filmu dokumentalnego o instalacji Daniego Karavana.

Nie zabraknie oczywiście "Melodii z górnej półki, "Wiadomości kulturalnych", przeglądu prasy i "Płyty tygodnia", którą w tym tygodniu jest album "Souvenirs d'Italie. Count Harrach's Musical Diaries" z koncertami i sonatami m.in. Sammartiniego i Caldary w wykonaniu Maurice'a Stegera.

Tuż przed 9.00 kolejną rekomendację kulturalną przedstawi kompozytor i gitarzysta Rafael Rogiński.

***

Na "Poranek Dwójki" w środę (8.03) w godz. 6.00-9.00 zaprasza Paweł Siwek.

mc/jp

Czytaj także

"Mamo, nasze miejsce jest na morzu"

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 10:00
– Mama zapytała: "a gdzie wy mieszkacie?". Wskazali na jacht, mówiąc: "tam, mamusiu" – mówiła Wanda Śmiechowicz, siostra dwóch żeglarzy - bliźniaków Mieczysława i Piotra Ejsmontów.
rozwiń zwiń