Anna Seniuk laureatką Nagrody im. Ireny Solskiej

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 09:00
- Ta nagroda jest naprawdę dla mnie wyjątkowa. Jestem zafascynowana Ireną Solską od wielu lat – podkreślała w rozmowie z Dwójką Anna Seniuk. 
Audio
  • Rozmowa z Anną Seniuk, laureatką Nagrody im. I. Solskiej, oraz z Tomaszem Miłkowskim, przewodniczącym polskiej sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych (Poranek Dwójki)
  • Rozmowa o 17. Tygodniu Kina Hiszpańskiego (Poranek Dwójki)
  • Relacja z wręczenia nagród filmowych "Orły 2017" (Poranek Dwójki)
  • Michał Klauza poleca spektakle Och-Teatru i Teatru Kamienicy (Poranek Dwójka)
Anna Seniuk
Anna SeniukFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Nagroda im. Ireny Solskiej przyznawana jest przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Krytyków Teatralnych. Nagroda została ustanowiona w roku 2010 z myślą o wyróżnianiu artystek teatru, które oddziałują na kształt polskiej sztuki aktorskiej. Pierwszą laureatką była Danuta Szaflarska.

W audycji rozmawialiśmy również o zbliżającym się 17. Tygodniu Kina Hiszpańskiego oraz wysłuchaliśmy relacji z wręczenia dorocznych nagród filmowych "Orły 2017". Kolejną rekomendację kulturalną przedstawił dyrygent Michał Klauza.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Marcin Pesta

Data emisji: 21.03.2017

Godzina emisji: 6.00-9.00

mc/bch

Zobacz więcej na temat: Hiszpania kino Marcin Pesta
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Toni Erdmann". Ojciec kawalarz rozśmiesza Europę

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2017 19:30
– Reżyserka filmu Maren Ade w pewien sposób eksploruje własną historię. Pierwowzorem głównego bohatera jest jej ojciec, niezwykle dowcipny i nieco szalony – mówiła krytyk filmowa Magdalena Sendecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kino w Azji. Nie tylko karatecy i samuraje

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 19:30
- Filipińskie melodramaty czy tajskie komedie romantyczne zupełnie do nas nie docierają, a z powodzeniem mogłby konkurować z produkcjami hollywoodzkimi - mówiła w Dwójce Jagoda Murczyńska, współautorka książki "Cicha eksplozja".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Halik trafiał tam, gdzie inni bali się pojechać"

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 18:00
- Znamy go jako pana z telewizora, a nie jako szalonego reportera, który przemierzał cały świat, robiąc wywiady i filmując niebezpieczne wydarzenia – powiedział Mirosław Wlekły, autor książki o słynnym polskim podróżniku "Tu byłem. Tony Halik".
rozwiń zwiń