X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W warsztacie niderlandzkiego mistrza

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2017 14:49
W "Poranku Dwójki" mówić będziemy o wystawie prezentującej rysunki holenderskich i flamandzkich artystów znajdujące się w kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie.
Peter Paul Rubens (przypisywany), Klęcząca Joanna dArc, ok. 1622, pióro w tonie brązowym na zarysie czarną kredką, papier żeberkowy
Peter Paul Rubens (przypisywany), "Klęcząca Joanna d’Arc", ok. 1622, pióro w tonie brązowym na zarysie czarną kredką, papier żeberkowyFoto: Muzeum Narodowe w Warszawie/materiały prasowe

Na wystawie będzie można zobaczyć dzieła powstałe na przestrzeni trzystu lat – najstarsze pochodzi z przełomu XV i XVI wieku, najmłodsze – z początku wieku XIX. Wśród wystawianych dzieł znajdą się m.in. szkice Pietera (I) Coecke van Aelsta, Maertena de Vosa, Lodewijka Toeputa, Jacquesa (II) de Gheyna, Pietera (II) Stevensa, Petera Paula Rubensa, Theodoora van Thuldena, Jana van Noordta czy Ferdinanda Bola. Ze względu na wrażliwość podłoży i technik wymagają one szczególnej ochrony – na co dzień przechowywane są w Gabinecie Rycin i Rysunków.

Naszymi gośćmi o godz. 8.10 będą kuratorzy wystawy: Piotr Borusowski i Aleksandra Janiszewska (transmisja wideo). 

W audycji będzie też rozmowa o książce Susan Sontag będącej zbiorem esejów o fotografii oraz relacja z  14. Festiwalu Filmowego Docs Against Gravity.

Nie zabraknie też "Słowa na dzień", "Melodii z górnej półki", "Archiwalni", "Wiadomości kulturalnych", przeglądu prasy i "Płyty tygodnia". W tym tygodniu naszą płytą jest najnowszy album amerykańskiej wokalistki i pianistki Diany Krall "Turn Up the Quiet". 

A tuż przed godz. 9.00 wybrane przez siebie rekomendacje kulturalne przedstawi Anna Smolar: polsko-francuska reżyserka teatralna.

***

Na "Poranek Dwójki" w środę (17.05) w godz. 6.00-9.00 zaprasza Marcin Pesta.

bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tajemnica odbicia "Czytającej list" Vermeera

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2015 12:39
- Dziewczyna jest zwrócona do widza profilem, czyta kartkę. Tymczasem w szybie okiennej odbija się en face. Czyżby mistrz się pomylił - pytała w Dwójce dr Grażyna Bastek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagadka "Starej kobiety" Quentina Massysa

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2016 18:00
- W renesansowych portretach bardzo rzadko mamy do czynienia z przedstawieniami brzydoty, która była kojarzona ze starością i głupotą - mówiła w Dwójce Grażyna Bastek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kim jest mężczyzna z obrazu Jana van Eycka?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2016 12:00
- Kto wie, czy próba związania wizerunku mężczyzny z van Eyckiem nie jest romantyczną potrzebą duszy ludzkiej, żeby wiedzieć, na kogo się patrzy - mówiła o "Portrecie mężczyzny w czerwonym turbanie" dr Grażyna Bastek.
rozwiń zwiń