Warszawskie Targi Książki. Czego nauczą nas Niemcy?

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 10:00
- Rynek niemiecki jest rynkiem, na którym czytelnictwo jest o wiele bardziej zaawansowane niż w Polsce. Doświadczenia, które wypracowali Niemcy są dla nas bardzo ważne - mówił w Dwójce Zbigniew Czerwiński, przewodniczący Rady Nadzorczej Warszawskich Targów Książki.
Audio
  • Zbigniew Czerwiński o 8. Warszawskich Targach Książki (Poranek Dwójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/andriano.cz

Niemcy są gościem honorowym 8. Warszawskich Targów Książki. Organizatorzy imprezy podkreślają, że w imprezie wezmą udział czołowi przedstawiciele literackiego świata z tego kraju, z noblistką Hertą Müller na czele. - To pokazuje, że Niemcy poważnie traktują nasze wydarzenie. To bardzo ważny i duży rynek książki, na którym ukazuje się o wiele więcej tytułów niż w Polsce. Liczymy na wymianę doświadczeń - mówił w Dwójce Zbigniew Czerwiński.

Impreza odbywa się w dniach 18-21 maja w przestrzeni stołecznego Stadionu Narodowego.

***

Rozmawiała: Monika Pilch

Gość: Zbigniew Czerwiński (przewodniczący Rady Nadzorczej Warszawskich Targów Książki)

Data emisji: 18.05.2017

Godzina emisji: 7.35

Materiał został wyemitowany w audycji Poranek Dwójki.

bch/mg

Czytaj także

Aleksander Fredro - wściekły dziadunio

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2013 10:05
- Fredro był bardzo smutnym człowiekiem. I chyba dlatego właśnie został komediopisarzem - mówił w Dwójce reżyser Mikołaj Grabowski. W dniu finału akcji "Narodowego czytania" dzieł pisarza dyskutowaliśmy o miejscu Fredry we współczesnej kulturze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiera "Męża i żony", czyli Fredro wciąż aktualny

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2015 18:00
- Zarówno w świecie fredrowskim, jak i nam współczesnym najbardziej fałszywa potrafi być sama moralność - mówiła Katarzyna Skrzynecka, odtwórczyni roli Elwiry w premierowym słuchowisku Dwójki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dożywocie". Aleksander Fredro o wilkach z Wall Street

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 11:00
- Ta sztuka dotyczy sfery życia, w którą Fredro na dobre zanurzył się po roku 1850, czyli wtedy, gdy sam stał się graczem giełdowym - opowiada Jarosław Gajewski, dyrektor artystyczny Teatru Polskiego, gdzie trwają przygotowania do premiery "Dożywocia".
rozwiń zwiń