"Dwa Teatry" 2017. "Poziom jest naprawdę wysoki"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 10:49
- Artyści, którzy się u nas pojawiają - reżyserzy, pisarze, kompozytorzy - potrafią posługiwać się tym niezwykłym, wymagającym medium, jakim jest sztuka radiowa - podkreślał Janusz Kukuła, główny reżyser Teatru PR, opowiadając o rozpoczynającym się w Sopocie XVII Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry".
Audio
  • "Dwa Teatry" 2017. "Poziom jest naprawdę wysoki" (Poranek Dwójki)
Grzegorz Damięcki, Julia Kołakowska i Andrzej Ferenc podczas nagrania słuchowiska Nie jestem wielbłądem w reż. Marcina Trońskiego. Słuchowisko to bierze udział w konkursie XVII Festiwalu Dwa Teatry
Grzegorz Damięcki, Julia Kołakowska i Andrzej Ferenc podczas nagrania słuchowiska "Nie jestem wielbłądem" w reż. Marcina Trońskiego. Słuchowisko to bierze udział w konkursie XVII Festiwalu "Dwa Teatry" Foto: Grzegorz Śledź/PR2

lilla weneda-  nagr słuch tpr-24_1200.JPG
Festiwal "Dwa Teatry" 2017 w radiowej Dwójce

Ostatni rok w dziedzinie słuchowisk był, jak oceniał gość Dwójki, bardzo dobry. - Młodzi reżyserzy, którzy przychodzą do radia, przynoszą swoje zainteresowania i pasje. Co istotne, mają swój krąg aktorów, muzyków, z którymi łączy ich wrażliwość na świat i na język - mówił Janusz Kukuła.

W rozmowie również o zmianach, jaka przez dekady zaszły w sztuce radiowego teatru, o specyfice słuchowisk ("wszystko, co się pojawia, jest konieczne"). Nasz gość przybliżył również najważniejsze punkty programu tegorocznych "Dwóch Teatrów".


2teatry1200.jpg
"Dwa Teatry" 2017. Zobacz serwis specjalny

***

Prowadzi: Marcin Pesta

Gość: Janusz Kukuła (główny reżyser Teatru Polskiego Radia)

Data emisji: 19.06.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/mz


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rodzina, Śląsk, teatr. Opowieści Olgierda Łukaszewicza

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 09:00
Bohaterem "Zapisków ze współczesności" był znakomity aktor, prezes Związku Artystów Scen Polskich, który odebrał Wielką Nagrodę na tegorocznym Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry".
rozwiń zwiń