"Ptaki śpiewają w Kigali". Spotkanie z Jowitą Budnik

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 15:45
Gościem audycji będzie aktorka nagrodzona na 52. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach za rolę w filmie Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze.
Jowita Budnik oraz Eliane Umuhire nagrodzone za role żeńskie w filmie Ptaki śpiewają w Kigali, Festiwal Filmowy w Karlowych Warach, 8 lipca 2017
Jowita Budnik oraz Eliane Umuhire nagrodzone za role żeńskie w filmie "Ptaki śpiewają w Kigali", Festiwal Filmowy w Karlowych Warach, 8 lipca 2017Foto: EPA/MARTIN DIVISEK

Aktorka została uhonorowana wyróżnieniem za najlepszą rolę żeńską w obrazie "Ptaki śpiewają w Kigali", opowiadającym o ludobójstwie w Rwandzie. Więcej na temat filmu w rozmowie z samą artystką po 8.10 (transmisja wideo).

Ponadto w audycji po 7.35 odwiedzimy wnętrza teatru im. J. Słowackiego w Krakowie, który latem organizuje nocne zwiedzanie swojego gmachu pod hasłem "Zagubieni w Teatrze". Pełna napięcia i nagłych zwrotów akcji wędrówka jest jedyną w swoim rodzaju możliwością zobaczenia pomieszczeń i zakamarków, które na co dzień strzeżone są przed okiem widza.

Poza tym w "Poranku" nie zabraknie "Wiadomości kulturalnych", "Słowa na dzień", "Melodii z górnej półki", "Archiwalni", a o 7.05 "Płyty tygodnia". Tym razem to najnowszy krążek niemieckiej skrzypaczki Carolin Widmann z koncertami Felixa Mendelssohna-Bartholdy' ego i Roberta Schumanna. Wydawnictwo firmy ECM.

Tuż przed 9.00 rekomendacje kulturalne przedstawi historyk i krytyk sztuki Piotr Rypson.

***

Na "Poranek Dwójki" we wtorek (11.07) w godz. 6.00-9.00 zaprasza Marcin Pesta.

mz/bch

Zobacz więcej na temat: aktorstwo Jowita Budnik
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przed wielkimi targami muzyki świata w Katowicach

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2017 14:34
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy o targach Womex, które w październiku odbędą się w Polsce. To najważniejsze wydarzenie na scenie muzyki tradycyjnej, etnicznej oraz folkowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kornel Filipowicz. Mistrz zwyczajnych historii

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 10:30
- Pisarz ten często funkcjonował tylko jako partner Wisławy Szymborskiej. Tymczasem, gdy noblistka go poznała, to on był autorem świetnych opowiadań i to od niego uczyli się młodzi pisarze – powiedziała Justyna Sobolewska.
rozwiń zwiń