Musicalowa Syrena pod wodzą Jacka Mikołajczyka

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 10:50
– Tym, co mnie fascynuje w tym teatrze, to przede wszystkim jego historia jako placówki na granicy teatru muzycznego i dramatycznego – mówił nowy dyrektor warszawskiego Teatru Syrena.
Audio
  • Musicalowa Syrena pod wodzą Jacka Mikołajczyka (Poranek Dwójki)

ten-cały-musical.jpg
Ten cały musical. Posłuchaj audycji Jacka Mikołajczyka i Marcina Zawady

Reżyser wygrał konkurs na dyrektora dzięki idei miejskiego teatru muzycznego, czyli programowi artystycznemu, który został uznany za najlepiej nawiązujący do dramatycznej i muzycznej tradycji warszawskiej sceny. – To wspaniała tradycja teatru i kabaretu warszawskiego lat 20. i 30. Założyciel Syreny Jerzy Jurandot był przecież jednym z artystów reprezentujących ten nurt – przypomniał Jacek Mikołajczyk.

Nawiązując do tej przeszłości, nowy dyrektor chce "połączyć warszawską muzyczność z nowoczesnym musicalem". – Znakomicie sprawdza się on dziś w największych światowych i europejskich metropoliach. Musical jest dziś bardzo popularnym, ale też bardzo szerokim i różnorodnym nurtem – powiedział.

Jacek Mikołajczyk zdradził w Dwójce, jakie spektakle muzyczne znajdą się w repertuarze Teatru Syrena, a także jakie reżyserskie gwiazdy udało mu się namówić do współpracy.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Jacek Mikołajczyk (reżyser teatralny, tłumacz i teatrolog)

Data emisji: 17.07.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piosenki huncwotów. Czarne charaktery w musicalach

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2017 13:30
Ananasy, łapserdaki, nicponie, drapichrusty, niezłe numery, aniołki z różkami… Ale też żmije i psotnice… Słowem: czarne charaktery. Zamieszkują musicale od zawsze. Posłuchajmy, co śpiewają.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Musicalowe podsumowanie sezonu

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2017 12:04
Ostatnie przed wakacjami wydanie audycji "Ten cały musical" poświęcony był wydarzeniom mijającego sezonu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kinky Boots". Polska adaptacja broadwayowskiego hitu

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 10:30
- To musical przepełniony nostalgią za latami 80. - usłyszymy tutaj muzykę disco, rockową, ballady i soul. To jest zupełnie coś nowego - podkreśliła Ewelina Pietrowiak, opowiadając o wystawianej w Teatrze Dramatycznym adaptacji broadwayowskiego musicalu, który za Oceanem bije rekordy popularności.
rozwiń zwiń