X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Spotkania z kulturą żydowską w Kazimierzu Dolnym

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2017 17:16
W sobotnim folkowym "Poranku Dwójki" zaprosimy na 5. odsłonę Pardes Festival, który odbędzie się w dniach 16-21 sierpnia.
Jednym z miejsc, które warto odwiedzić w weekend majowy, jest malowniczy Kazimierz Dolny.
Jednym z miejsc, które warto odwiedzić w weekend majowy, jest malowniczy Kazimierz Dolny.Foto: Shutterstock/Aleksandra Duda

W tym roku na uczestników czekają prezentacje multimedialne, koncerty, filmy, spacery tematyczne po kolekcjach Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym i spacer śladami cmentarzy żydowskich w Kazimierzu Dolnym. W programie znalazło się też miejsce na wycieczkę do Muzeum Wsi Lubelskiej, w którym zgromadzono cenne obiekty żydowskiej kultury materialnej. Organizatorzy zapraszają na spotkania na skrzyżowaniu szlaków żydowskich, powracając do tematów romskich, ormiańskich i łemkowskich. Dyrektor Pardes Festival Aleksandra Markiewicz będzie naszym gościem po godz. 9.30.

Z kolei po 8.30 spotkamy się z artystami biorącymi udział w projekcie "Górale na Saharze, Nomadzi w Beskidach". Już w niedzielę (13 sierpnia) w warszawskim Parku im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego ramach cyklu ArtPark polscy i marokańscy muzycy zagrają koncert prezentujący efekty wspólnej pracy.

Naszą "Folkową Płytą Poranka" będzie album "Idzie burza" zespołu Kożuch. Grupa po 5 latach wspólnego muzykowania wydaje właśnie debiutancką płytę. Fascynację ludowym repertuarem i nauki płynące bezpośrednio od wiejskich mistrzów muzycy łączą z wrażliwością, spontanicznością i młodzieńczą energią. Debiut płytowy Kożucha jest pokłosiem Grand Prix zdobytego podczas 19. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja".

Jak zawsze podczas sobotniego porannego spotkania nie zabraknie naszych stałych propozycji: "Pięciu minut nad Biblią" i "Archiwalni", a także przeglądu prasy i tygodników.

Nasz adres: poranekdwojki@polskieradio.pl

***

Na audycję "Poranek Dwójki" w sobotę (12.08) w godz. 6.00-10.00 zaprasza Piotr Kędziorek.

bch/jp

Zobacz więcej na temat: Kazimierz Dolny Żydzi folk
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dokąd się na oczy patrzy, to trzeba coś robić"

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2015 13:00
– Jakby się położyć, to może byłoby trudno wstać – mówił 92-letni Tadeusz Kubiak, którego kapela zwyciężyła na 49. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Libelid". Ola Bilińska śpiewa w jidysz o miłości

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 15:34
– Chciałam skupić się na życiu i społeczności. Dlatego ta płyta jest pogodniejsza od poprzedniej – mówiła wokalistka o albumie, którego przedpremierowo słuchaliśmy w Dwójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwójka na miejscu. Posłuchaj relacji z Kazimierza nad Wisłą!

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2017 18:29
Z okazji 80-lecia Dwójki w wakacyjnej ramówce zaplanowaliśmy wyjątkową audycję, w której spotkamy się z Państwem nie tylko na antenie, lecz także w wielu miejscach w Polsce. Rozpoczęliśmy od Kazimierza Dolnego.
rozwiń zwiń