Hommage à Kieślowski. Dni kina w Sokołowsku

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2017 08:00
W "Poranku Dwójki" wysłuchaliśmy relacji z rozpoczynającego się 7 września Festiwalu Filmowego poświęconego słynnemu polskiemu reżyserowi.
Audio
  • Relacja z rozpoczynającego się 7 września Festiwalu Filmowego Sokołowsko hommage à Kieślowski (Poranek Dwójki)
  • Mariusz Szczygieł opowiada m.in. o warsztacie reportażysty (Poranek Dwójki)
  • Relacja z czwartego dnia Ogólnopolskiej Konferencji Kultury, Lublin, sesja poświęcona kulturze ludowej (Poranek Dwójki)
  • Xawery Żuławski o współczesnym fenomenie seriali (Poranek Dwójki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Od samego początku zamiarem organizatorów wydarzenia było stworzenie miejsca, w którym zaproszeni festiwalowi goście, widzowie z Dolnego Śląska i innych regionów Polski, mogą spotkać się i przez trzy dni oglądać filmy Kieślowskiego oraz twórców, którzy mają coś istotnego do opowiedzenia.

Gościem "Poranka Dwójki" był również Mariusz Szczygieł, którego książka "Kaprysik. Damskie historie" zawierająca reporterskie miniopowieści o kobietach została właśnie wznowiona.

Po 7.35 zajrzeliśmy na Ogólnopolską Konferencję Kultury, która odbywa się w kilku miastach Polski. To multidysplinarne, wielowątkowe przedsięwzięcie zaplanowane z myślą o przedyskutowaniu, a w efekcie wcieleniu w życie potrzeb polskich środowisk artystycznych. Na Konferencję złoży się cykl 11 sympozjów. 

Tuż przed 9.00 swoje rekomendacje kulturalne przedstawił reżyser Xawery Żuławski.

***

Audycja: Poranek Dwójki

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Data emisji: 7.09.2017

Godzina emisji: 6.00-9.00

mz/jp


Zobacz więcej na temat: kino Mariusz Szczygieł

Czytaj także

Tadeusz Rolke: te zdjęcia są dziełem mojego życia

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2017 09:00
- Ten cykl fotografii jest nieskończony. Będę go robić tak długo, jak długo będę w stanie trzymać aparat fotograficzny - podkreślał znakomity artysta, opowiadając o jednym z tematów swojej twórczości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teresa Pągowska. 10 lat bez malarki

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2017 09:00
Na wystawę prac artystki zapraszaliśmy w "Poranku Dwójki". Ekspozycja zostanie otwarta 7 września w Piękna Gallery w Warszawie.
rozwiń zwiń