Burkina Faso, więzienia i rozmowy o Papieżu Franciszku

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2017 12:00
- Raz byłem we francuskim więzieniu położonym w Pirenejach. Zanim dotarłem tam do więźniów, musiałem przejść przez osiemnaścioro drzwi. Poczułem wtedy stężone człowieczeństwo i cierpienie, którego nie zapomnę do końca życia – powiedział reżyser Janusz Mrozowski.
Audio
  • Rozmowa z Januszem Mrozowskim, reżyserem dokumentu "Witaj w kryminale Papieżu Franciszku" (Poranek Dwójki)

- To właśnie to doświadczenie sprawiło, że więzienie stało się dla mnie misją. To miejsce, w którym można znaleźć przestrzeń do rozmowy z drugim człowiekiem – dodał reżyser, którego najnowszy dokument pt. "Witaj w kryminale Papieżu Franciszku" został nakręcony w więzieniu w Wagadugu, stolicy Burkina Faso. Reżyser pytał tamtejszych więźniów, co by powiedzieli głowie Kościoła, gdyby ich odwiedził. Obraz był pokazywany na Warszawskim Festiwalu Filmowym.

Jak wyglądała realizacja dokumentu w Burkina Faso i do jakiego przełomu w życiu reżysera przyczynił się ten obraz? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Piotr Kędziorek

Gość: Janusz Mrozowski (reżyser)

Data emisji: 16.10.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mz/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Mozambik. Niepodległość, niepokoje i sny

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 11:00
"Szkielet białego słonia" zaczyna się opisem snu. – Rozłożył mnie na łopatki. Miałam dylemat, czy mogę go wpakować do książki – mówiła Iza Klementowska, autorka książki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obóz dla uchodźców w Daadab. "Miejsce bez wyjścia"

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2017 17:50
- To tymczasowy obóz, w którym pół miliona ludzi w zasadzie nie wie, co ze sobą zrobić – podkreślił Bartek Sabela, opowiadając o obozie dla somalijskich uchodźców w Kenii.
rozwiń zwiń