X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Fallaci. Torańska". Świat z dwóch stron żelaznej kurtyny

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2017 11:15
- Pomysł na tę książkę, który wydał mi się jedyny możliwy, to opisanie świata. One zostawiły po sobie opis epoki, w której żyły, świata zachodniego i wschodniego  - mówił Remigiusz Grzela o swojej nowo wydanej książce "Podwójne życie reporterki. Fallaci. Torańska".
Audio
  • Remigiusz Grzela o swojej książce "Podwójne życie reporterki. Fallaci. Torańska" (Poranek Dwójki)

By zgromadzić materiał do tej publikacji, Remigiusz Grzela przejechał tysiące kilometrów śladami swoich bohaterek, rozmawiał z ich najbliższymi przyjaciółmi, dotarł do nieznanych dokumentów. Gość Dwójki przyznał, że była to ciężka praca: - Przez cztery lata miałem w głowie obie reporterki, ale też siedziałem im w głowach, a były demonkami i gigantkami dziennikarstwa.

- Ta książka pozwala te dwie postaci połączyć i pokazać, jak było po obu stronach żelaznej kurtyny – podkreślał Remigiusz Grzela, opowiadając tak o różnicach w biografii Teresy Torańskiej i Oriany Fallaci (np. warunki wychowania), jak i o miejscach wspólnych.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Remigiusz Grzela (dramaturg i dziennikarz)

Data emisji: 23.11.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zaduch". Portret rozdartej duszy "słoików"

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2016 15:00
- Dyskusja o "słoikach" opierała się na dwóch skrajnościach: dumie i wstydzie, ja kompletnie tego nie rozumiałam - mówiła w Dwójce Marta Szarejko, autorka zbioru reportaży o ludziach, którzy przenieśli się z prowincji do Warszawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nawet tajfun nie zniszczył szczęścia Filipin

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2016 10:00
– Wydaje mi się, że szczęście Filipińczyków bierze się z tego, że żyją tu i teraz – mówiła Małgorzata Szumska, autorka książki "Twarze tajfunu. O poszukiwaniu szczęścia na Filipinach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rower amazoński i dwóch braci na końcu świata

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 17:40
- Nasz pomysł wziął się z biedy. Chcieliśmy przepłynąć rzekę kajakiem, ale niestety to są koszty rzędu 2-5 tysięcy dolarów. Dlatego zaczęliśmy kombinować – mówił w Dwójce Dawid Andres, który wraz ze swoim bratem Hubertem Kisińskim przemierzyli Amazonkę na rowerach. 
rozwiń zwiń