Kolektywne pisanie w Niedrzwicy Dużej

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 13:31
Zbiór trzech opowiadań zebranych w tomie "Podróż w czasoprzestrzeni"  to plon akcji, w której udział wzięli mieszkańcy podlubelskiej wioski. - Tylko ja wiedziałem, kto z kim pisze - mówił w Dwójce pomysłodawca przedsięwzięcia Marcin Pastuszak.
Audio
  • Materiał o zbiorze opowiadań napisanych przez mieszkańców Niedrzwicy Dużej (Poranek Dwójki)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/Natalia Vinokurova

W zabawie literackiej w Niedrzwicy Dużej udział wzięło dziewięć osób. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy, w których każdy pisał anonimowo fragment opowiadania. - Dzięki temu, że pisałam bez świadomości, kto będzie dokańczał mój tekst, musiałam nieustannie weryfikować swoją wizję - wspominała nauczycielka  Marta Montusiewicz. - To przypominało życie, w którym coś sobie planujemy, a potem pojawia się ktoś, kto te zamierzenia zmienia.

Autorzy opowiadań mówili w "Poranku Dwójki" o swoich wrażeniach ze wspólnego pisania, a koordynator akcji Marcin Pastuszak zdradził, czy w tekstach pojawiły się jakieś lokalne odniesienia.

***

Data emisji: 13.12.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał wyemitowano w audycji "Poranek Dwójki".

bch

Zobacz więcej na temat: KULTURA literatura KSIĄŻKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Mikołaj Gogol i mroki jego duszy

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 17:20
Prawie 170 lat po rosyjskim pierwodruku w Polsce ukazał się zbiór listów Mikołaja Gogola pt. "Wybrane fragmenty korespondencji z przyjaciółmi".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie ufaj narratorom w powieściach Kazuo Ishiguro

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 12:00
- W sześciu z siedmiu powieści, które do tej pory napisał, Kazuo Ishiguro korzystał z narracji pierwszoosobowej, co więcej czytelnik z biegiem czasu orientuje się, że narrator nie jest osobą, której należy we wszystko wierzyć - o pisarstwie tegorocznego laureata Nobla mówił w Dwójce dr Wojciech Drąg z Uniwersytetu Wrocławskiego
rozwiń zwiń