X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wielkie drobiazgi. Skarby epoki Ming we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 15:51
– To zabytki o najwyższej wartości, jeśli chodzi o przeogromną spuściznę cywilizacji Państwa Środka – mówił Piotr Oszczanowski, dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu.
Audio
  • Relacja Piotra Kaszuwary z wystawy "Życie mieszkańców Chin pod koniec panowania dynastii Ming" (Poranek Dwójki)
Jadeitowa zapinka do pasa z motywem smoków chi na wystawie Życie mieszkańców Chin pod koniec panowania dynastii Ming w Muzeum Narodowym we Wrocławiu
Jadeitowa zapinka do pasa z motywem smoków chi na wystawie "Życie mieszkańców Chin pod koniec panowania dynastii Ming" w Muzeum Narodowym we WrocławiuFoto: PAP/Maciej Kulczyński

Wystawa "Życie mieszkańców Chin pod koniec panowania dynastii Ming" trafiła do wrocławskiej placówki prosto ze Stołecznego Muzeum Chin w Pekinie. Wśród eksponatów, które można podziwiać do 11 marca 2018 r., znalazły się m.in. malowidła, rzeźby, porcelana i rzadkie kamienie. – Choć ich niepozorny kształt i wielkość mogą nas odrobinę mylić, dla Chińczyków mają one nie tylko wymiar artystyczny, lecz także symboliczny, duchowy. To fragment najcenniejszej zachowanej spuścizny Chin – powiedział Piotr Oszczanowski.

Kurator wystawy Dorota Róż-Mielecka, zwracając uwagę, że pokazywane we Wrocławiu obiekty "nie błyszczą blichtrem, lecz epatują pięknem naturalnego tworzywa", mówiła m.in. o jednych z najcenniejszych dla dawnych Chińczyków przedmiocie, czyli kamieniach do rozcierania tuszu, które w szczególny sposób "pozwalają nam zbliżyć się do ludzi żyjących w tak odległej epoce".

Ekspozycją zbiorów Stołecznego Muzeum Chin w Muzeum Narodowym we Wrocławiu obie placówki rozpoczynają współpracę, której kolejną odsłoną będzie wystawa śląskiej sztuki w Pekinie.

***

Przygotował: Piotr Kaszuwara

Goście: Piotr Oszczanowski (dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu), Dorota Róż-Mielecka (kurator wystawy "Życie mieszkańców Chin pod koniec panowania dynastii Ming"), Yang Dandan (Stołeczne Muzeum Chin w Pekinie)

Data emisji: 13.12.2017

Godzina emisji: 7.50

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak