X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rękopis Juliusza Słowackiego w Bibliotece Narodowej

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 14:08
Gościem audycji będzie prof. Zbigniew Przychodniak, który opowie o rękopisach Juliusza Słowackiego. Jeden z nich to wiersz pt. "Le Cimetiere du Pere-Lachaise" zapisany w sztambuchu Kory Pinard, który został właśnie zakupiony przez Bibliotekę Narodową.
Zakupiony przez Bibliotekę Narodową sztambuch Kory Pinard  zawiera rękopis wiersza Juliusza Słowackiego pt. Le Cimetiere du Pere la Chaise
Zakupiony przez Bibliotekę Narodową sztambuch Kory Pinard zawiera rękopis wiersza Juliusza Słowackiego pt. "Le Cimetiere du Pere la Chaise" Foto: Grzegorz Mazurowski/Biblioteka Narodowa

Szczegóły odkrycia, o których będzie opowiadał badacz z Uniwerstytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, poznamy o 8.10. Nowo odnalezionych rękopisów wielkiego romantycznego poety będzie dotyczył także materiał Aleksandry Łapkiewicz, który nadamy po 7.50. O odkryciu opowie Anna Romaniuk, kierowniczka Zakładu Rękopisów Biblioteki Narodowej.

O 8.50 Agata Gwizdała zapowie "Weekend z Rubinsteinem", kolejne z cyklu wydarzeń związanych z ważnymi dla Łodzi postaciami, które organizowane są przez Muzeum Miasta Łodzi.

Naszą Płytą Tygodnia, do zdobycia po 7.35, jest sensacyjny, wspólny album Cecilii Bartoli i Sol Gabetty "Dolce duello", będący prawdziwą perłą tegorocznego karnawału! Solistkom towarzyszy Capella Gabetta, którą dyryguje brat wiolonczelistki, Andres Gabetta. Wydawnictwo firmy Decca.

Zapraszamy do wysłuchania rekomendacji kulturalnych, które tuż po 8.00 przedstawi muzykolog, dyrektor Polskiego Radia Chopin Marcin Gmys. O 9.45 w rubryce Kultura Online Beata Kwiatkowska opowie o zapowiedziach filmowych HBO i innych wypożyczalni.

Zapraszamy także do udziału w konkursie "Dwójka na piątkę" już od 8.30, do wygrania książki od wydawnictwa Czarne.

*** 

Na "Poranek Dwójki" w czwartek (25.01) w godz. 8.10-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

mko/mz/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybieramy lekturę Narodowego Czytania 2017

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2017 14:04
- Ja najchętniej wybrałabym "Wesele", aczkolwiek mam wrażenie, że to najtrudniejsza pozycja. Sama kompozycja tego dramatu sprawia, że trudno go narodowo, głośno czytać, zwłaszcza, jeśli robi to jedna osoba - oceniała Anna Czernow, historyk literatury.   
rozwiń zwiń