X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Józef Brandt. Piewca potęgi dawnej Rzeczypospolitej

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 14:00
Gościem audycji "Poranek Dwójki będzie kuratorka Ewa Micke-Broniarek, która opowie o wystawie poświęconej Józefowi Brandtowi w Muzeum Narodowym w Warszawie.
Bogurodzica - obraz Józefa Brandta
"Bogurodzica" - obraz Józefa BrandtaFoto: Wikipedia/domena publiczna

Wystawa, którą można oglądać od 22 czerwca obejmuje ponad 300 dzieł. Józef Brandt to kolejny polski twórca, który jest bohaterem wystaw z cyklu "3 x Niepodległa" Muzeum Narodowego w Warszawie. Na rozmowę o tej wystawie zapraszamy o godz. 8.10 (transmisja wideo).

Ponadto w audycji:

  • godz. 7.50 - w 2009 roku była dyrektorka Państwowej Galerii Sztuki Zachęta Anda Rottenberg napisała autobiografię pt. "Proszę bardzo". W czwartek (21.06) w Zachęcie o godzinie 20.30 odbędzie się premiera inscenizacji na jej podstawie. Spektakl tworzy zgrany od lat duet Jolanta Janiczak (dramaturgia) i Wiktor Rubin (reżyseria).
  • godz. 8.50 - Krynica Zdrój pamięta o swoim najsłynniejszym ambasadorze. Z okazji przypadającej w tym roku 50. rocznicy śmierci Nikifora, w uzdrowisku zaplanowano szereg wydarzeń kulturalnych, które mają przypomnieć tego jednego z najwybitniejszych na świecie artystów sztuki naiwnej.
  • godz. 9.30 - sześciu opowiadaczy, którzy swoje historie przedstawią w trzech językach. W czwartek (21.06) zacznie się i potrwa do niedzieli Międzynarodowy Festiwal "Spotkania z opowiadaczami świata". Nawiązuje do dawnych czasów, gdy głównym źródłem wiedzy były opowieści.
  • godz. 9.45 - "Nextplease" to pierwszy internetowy "second hand" dla książek. Dzięki usłudze geolokalizacji użytkownicy mogą podzielić się lekturą z sąsiadami lub mieszkańcami tego samego osiedla. Do wymiany książek dochodzi po wzajemnym określeniu pozycji z księgozbioru dwóch użytkowników.

Po godzinie 9.00 zaprosimy Państwa do zabawy. Przygotowaliśmy na lato nowy konkurs. "Pocztówka z wakacji" to zabawa z atrakcyjnymi nagrodami.

Naszą "Płytą Tygodnia" będzie zaś wspólne dzieło duetu Marcin Masecki - Jerzy Rogiewicz.

***

Na "Poranek Dwójki" w czwartek (21.06) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dylan i jego czasy". Współorganizator: będzie wieloaspektowo, z naciskiem na literaturę

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 08:10
- Wszyscy dobrze pamiętamy wrzawę sprzed niespełna dwóch lat, kiedy to Komisja Sztokholmska ogłosiła swój werdykt dotyczący literackiej Nagrody Nobla - mówił w Dwójce dr Michał Friedrich, współorganizator konferencji "Dylan i jego czasy" w Muzeum Literatury w Warszawie. 
rozwiń zwiń