X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poranek Dwójki 21 czerwca godz. 07:07

Poranek Dwójki 21 czerwca godz. 07:07
O Audycji
Tytuł Poranek Dwójki 2018/06/21 07:00
Prowadzący Siwek Paweł
Opis

8:10 - kurator Ewy Micke-Broniarek, Muzeum Narodowe w Warszawie - o wystawie poświęconej Józefowi Brandtowi. Obejmuje ponad 300 dzieł: które opowiadają o potędze dawnej Rzeczypospolitej. To kolejny polski twórca, który jest bohaterem wystaw z cyklu „3 x Niepodległa" Muzeum Narodowego w Warszawie. 7:50 W 2009 roku była dyrektorka Państwowej Galerii Sztuki Zachęta Anda Rottenberg napisała autobiografię pt. "Proszę bardzo". Dzisiaj w Zachęcie o godzinie 20:30 odbędzie się premiera inscenizacji na jej podstawie. Spektakl tworzy zgrany od lat duet Jolanta Janiczak (dramaturgia) i Wiktor Rubin (reżyseria). 8:50 Krynica Zdrój pamięta o swoim najsłynniejszym ambasadorze. Z okazji przypadającej w tym roku 50-rocznicy śmierci Nikifora, w uzdrowisku zaplanowano szereg wydarzeń kulturalnych, które mają przypomnieć tego jednego z najwybitniejszych na świecie artystów sztuki naiwnej. 9:30 Sześciu opowiadaczy, którzy swoje historie przedstawią w trzech językach. Dzisiaj zacznie sie i potrwa do niedzieli Międzynarodowy Festiwal "Spotkania z opowiadaczami świata". Nawiązuje od do danywhch czasów, gdy głównym źródłem wiedzy o dawanych czasach były opowieści. Mija pięć lat od zamknięcia dla zwiedzających krypt pod kościołem reformatów w Krakowie. To wyjątkowe miejsce - w podziemiach zachowały się szczątki pochowanych tam osób. Niektóre przetrwały około 150 lat. To dzięki utrzymującemu się w kryptach wyjątkowemu mikroklimatowi. Ten w ostatnich latach niestety się zmienił. Ojcowie nadal nie zdiagnozowali przyczyny podwyższonej wilgotności. 9:45 "Nextplease" to pierwszy internetowy „second hand” dla książek. Dzięki usłudze geolokalizacji użytkownicy mogą podzielić się lekturą z sąsiadami lub mieszkańcami tego samego osiedla. Do wymiany książek dochodzi po wzajemnym określeniu pozycji z księgozbioru dwóch użytkowników.

Goście Andrzej Kwieciński, Artur Zagajewski, Stanisław Firlej, Tomasz Daroch, Ewa Micke-Broniarek
Playlista
Tagi
Playlista
 • Dominik Połonski, - BRAHMS Der Tod, das ist die kuhle Nacht op. 96 nr 1 Polonski Firlej
 • IRELAND Hope Webber - Hope
 • Polska Orkiestra Radiowa, - Uwertura z opery Czaromysł
 • MOZART Kwartet smyczkowy B-dur KV 589 Emerson String Quartet - Kwartet smyczkowy B-dur KV 589 cz IV
 • TARTINI KREISLER Sonata g-moll "Z diabelskim trylem" cz I Chen+Polera - Sonata skrzypcowa g-moll "Z diabelskim trylem" cz I Larghetto
 • Sinfonia Varsovia, - Scherzo z muzyki do Snu Nocy Letniej
 • Wrocławska Orkiestra Barokowa, - Symfonia nr 8 G-dur "Le soir" cz IV
 • Ehrhardt Werner (cembalo), Concerto Koeln, - Koncert klawesynowy B-dur cz I
 • MOLTER Symfonia nr 99 cz I Peter Dresdner Philh CO - Symphony No.99 - 1 Allegro
 • DWORZAK Taniec słowiański op 72 nr 7 C-dur Royal PhO Dorati - Slavonic Dances, op.72 B147, No.7 in C major - Allegro vivace
 • GARY BURTON QUARTET Did You Get It? - Did You Get It?