X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Kartka z Powstania". Wirtualna rzeczywistość i realne emocje

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2018 09:00
- Jest to pierwszy w Polsce film fabularny zrealizowany w technologii wirtualnej rzeczywistości - podkreślał Tomasz Dobosz, reżyser "Kartki z Powstania", którą od 1 sierpnia można zobaczyć w Galerii Kordegarda w Warszawie.
Audio
  • Rozmowa z Tomaszem Doboszem, reżyserem "Kartki z Powstania" (Poranek Dwójki)

powstanie 1200.jpg
Powstanie Warszawskie - serwis specjalny

- Kiedy oglądamy filmy w klasyczniej technologii, często zastanawiamy się, co byśmy zrobili, gdybyśmy tam byli. Możemy na to pytanie odpowiedzieć sobie jedynie przy pomocy wyobraźni. W naszym filmie zakładamy gogle i stajemy się jednym z powstańców - tłumaczył Tomasz Dobosz.

"Kartka z Powstania" opowiada historię jednego z powstańców warszawskich, kpt. Władysława Sieroszewskiego "Sabały", który wychodząc do Powstania w sierpniu 1944, otrzymał od swojej córki kartkę z modlitwą. - Jest to fenomenalna i nieopowiedziana historia, jak na hollywoodzki film - mówił gość Dwójki. Jak zdradził, w "Kartce z Powstania" oglądamy wydarzenia sprzed 74 lat z perspektywy anonimowego powstańca, który towarzyszy grupie głównych bohaterów.

powstanie_pomnik1200.jpg
74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w radiowej Dwójce

W jaki sposób powstaje film w technologii wirtualnej rzeczywistości? I jakie pytania stawia widzowi ta wyjątkowa produkcja?

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość:  Tomasz Dobosz (reżyser "Kartki z Powstania")

Data emisji: 1.08.2018

Godzina emisji: 8.10

Rozmowę wyemitowano w audycji Poranek Dwójki.

jp/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak