"Cricoterie". Dzięki technologii VR jesteśmy Tadeuszem Kantorem

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 12:00
- Zakładamy okulary, dostajemy w ręce pady i możemy przestawiać różne przedmioty, które znajdują się na scenie - opowiadała Anna Szylar z Instytutu Adama Mickiewicza o interaktywnym projekcie "Cricoterie" belgijskiego kolektywu artystycznego Tale of Tales.
Audio
  • Rozmowa o interaktywnym projekcie "Cricoterie" oraz o konferencji Digital Cultures (Poranek Dwójki)

- Jesteśmy na scenie, jesteśmy Tadeuszem Kantorem - opisywała Anna Szylar rzeczywistość wykreowaną w "Cricoterie". - Głównym elementem na scenie jest szafa, z której wyciągamy różne przedmioty ze spektakli Kantora. Możemy budować własną scenografię, układać własny spektakl, reżyserować własny teatr.

W nagraniu rozmowy więcej o tym wyjątkowym spektaklu ("nie jest to rekonstrukcja, dokument czy hołd; bezwstydnie ukradliśmy sztukę Kantora, aby stworzyć swoją" - mówią twórcy "Cricoterie"), a także o Digital Cultures, pierwszej w Polsce konferencji tak kompleksowo poświęconej kulturze cyfrowej.

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Anna Szylar (Instytut Adama Mickiewicza)

Data emisji: 21.09.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/mko

Czytaj także

I, CULTURE Orchestra. Najpierw Zamek Królewski, potem Europa

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 17:16
- To duża przyjemność granie w takim międzynarodowym składzie. Wiąże się to też z pewnymi problemami komunikacyjnymi, ale to tylko fajnie zbliża ludzi do siebie i tworzy między nimi więzi zamiast dzielić - mówił w Dwójce Mikołaj Petryczenko, jeden z członków tegorocznej I, CULTURE Orchestra.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski design w Londynie. Sławojka i projekty mieszkań

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2018 09:00
- Chcieliśmy przez tę wystawę pokazać, jak Polacy przez ostatnie sto lat patrzyli na rzeczy, jak rzeczy kształtowały polską rzeczywistość - o ekspozycji "A Matter of Things" opowiadał w Dwójce Krzysztof Olendzki, dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza.
rozwiń zwiń