X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Cricoterie". Dzięki technologii VR jesteśmy Tadeuszem Kantorem

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 12:00
- Zakładamy okulary, dostajemy w ręce pady i możemy przestawiać różne przedmioty, które znajdują się na scenie - opowiadała Anna Szylar z Instytutu Adama Mickiewicza o interaktywnym projekcie "Cricoterie" belgijskiego kolektywu artystycznego Tale of Tales.
Audio
  • Rozmowa o interaktywnym projekcie "Cricoterie" oraz o konferencji Digital Cultures (Poranek Dwójki)

- Jesteśmy na scenie, jesteśmy Tadeuszem Kantorem - opisywała Anna Szylar rzeczywistość wykreowaną w "Cricoterie". - Głównym elementem na scenie jest szafa, z której wyciągamy różne przedmioty ze spektakli Kantora. Możemy budować własną scenografię, układać własny spektakl, reżyserować własny teatr.

W nagraniu rozmowy więcej o tym wyjątkowym spektaklu ("nie jest to rekonstrukcja, dokument czy hołd; bezwstydnie ukradliśmy sztukę Kantora, aby stworzyć swoją" - mówią twórcy "Cricoterie"), a także o Digital Cultures, pierwszej w Polsce konferencji tak kompleksowo poświęconej kulturze cyfrowej.

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Anna Szylar (Instytut Adama Mickiewicza)

Data emisji: 21.09.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

I, CULTURE Orchestra. Najpierw Zamek Królewski, potem Europa

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 17:16
- To duża przyjemność granie w takim międzynarodowym składzie. Wiąże się to też z pewnymi problemami komunikacyjnymi, ale to tylko fajnie zbliża ludzi do siebie i tworzy między nimi więzi zamiast dzielić - mówił w Dwójce Mikołaj Petryczenko, jeden z członków tegorocznej I, CULTURE Orchestra.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski design w Londynie. Sławojka i projekty mieszkań

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2018 09:00
- Chcieliśmy przez tę wystawę pokazać, jak Polacy przez ostatnie sto lat patrzyli na rzeczy, jak rzeczy kształtowały polską rzeczywistość - o ekspozycji "A Matter of Things" opowiadał w Dwójce Krzysztof Olendzki, dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza.
rozwiń zwiń