Roma Gąsiorowska o poszukiwaniu miłości na dużym ekranie

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2018 16:00
Gościem "Poranka Dwójki" będzie odtwórczyni głównej roli we wchodzącej do kin komedii romantycznej pt. "Serce nie sługa".
Roma Gąsiorowska w filmie Serce nie sługa
Roma Gąsiorowska w filmie "Serce nie sługa"Foto: Robert Pałka/materiały prasowe Mówi serwis

Film Filipa Zylbera jest spojrzniem na współczesne związki, na relacje ludzi, którzy przestali wierzyć w miłość. Roma Gąsiorowska gra w tym filmie postać Darii, kobiety, która ulega namowom przyjaciela, by się z nim związać. Z aktorką porozmawiamy o tej roli, ale też o jej pozaaktorskich działaniach. Na spotkanie zapraszamy o 8.30.

Ponadto w audycji:

  • miłośników literatury z pewnością zainteresuje spotkanie z Wiesławem Myśliwskim, który opowie o  książce "Ucho igielne". W swojej najnowszej powieści laureat (dwukrotny) literackiej Nagrody NIKE  opisuje jak upływający czas odciska piętno na ludzkim doświadczaniu siebie i świata (źródło Wydawnictwo Znak) . Dodajmy, że od poniedziałku do piątku fragmenty tej wyczekiwanej książki czyta na antenie Dwójki Mariusz Benoit (godz.10.45-11.00);
  • zaprosimy Państwa również na relację z Gali wręczenia nagród Koryfeusz Muzyki Polskiej.
  • maestro Marek Moś - założyciel i dyrektor artystyczny orkiestry kameralnej AUKSO zaprosi Państwa na festiwal Auksodrone. Od 5 do 7 października w tyskiej Mediatece czeka na Państwa 12 koncertów tworzących trzy cykle -  poświęcone  muzyce współczesnej, jazzowej i elektronicznej;

O rekomendacje kulturalne poprosimy aktora i reżysera teatralnego - Jerzego Schejbala.

Przypominamy też, że 1. października wróciliśmy do Państwa z konkursem "Dwójka na Piątkę". Zapraszamy do rywalizacji na polu kultury. Pierwsze pytanie padnie między godz. 8 a 9.

Od poniedziałku (1.10) "Płytą tygodnia" w "Poranku Dwójki" jest album z koncertami klawesynowymi Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu Marcina Świątkiewicza.

***

Na "Poranek Dwójki" we wtorek (2.10) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

bch

Czytaj także

"Volta" Machulskiego. Komedia, kobiety, korona i dodatki

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 19:45
– Kiedy robię komedię, nie chcę powtarzać środków narracyjnych z moich poprzednich filmów. Dlatego zawsze coś dodaję – mówił Juliusz Machulski, twórca "Volty", która weszła właśnie na ekrany kin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Smarzowski: "Kler" nie dotyka wiary

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 17:55
- Robię filmy o tym, co mnie boli. W tym opowiadam o instytucji. Dla mnie było bardzo ważne, żeby to był film o ludziach, którzy są tacy sami jak ja. Tyle tylko, że noszących sutanny - mówił w Dwójce reżyser filmu nagrodzonego na tegorocznym festiwalu w Gdyni.
rozwiń zwiń