X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czym polski duet zachwycił słuchaczy w Kolorado

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 11:00
- Początkowo miało nie być nagrody publiczności, ale spodobaliśmy się na tyle, że widzowie konkursu postanowili zabrać głos w debacie - mówili w Dwójce zwycięzcy prestiżowych zawodów "Art of the Duo" w Boulder w Kolorado.
Audio
  • Rozmowa z Iwo Jedyneckim i Aleksandrem Krzyżanowskim (Poranek Dwójki)

Akordeonista Iwo Jedynecki i pianista Aleksander Krzyżanowski wrócili z Kolorado, aż z trzema nagrodami. Nie tylko jako zwycięzcy głównego konkursu i ulubieńcy publiczności, ale też najlepsi wykonawcy utworu obowiązkowego. Iwo Jedynecki opowiadał, że na konkurs "Art of the Duo" natrafił szukając zawodów instrumentalnych, podczas których można występować z akordeonem. - Takich wydarzeń nie ma wiele, więc poszukiwania zajęły mi sporo czasu. Po dotarciu do konkursu w Kolorado wiedziałem, że to coś dla naszego duetu.

Muzycy opowiadali o repertuarze, który zaproponowali w Boulder. Złożyły się na niego utwory z XIX wieku, ale też współczesne kompozycje Uroša Rojko, które szczególnie spodobały się słuchaczom. Nie zabrakło też polskich wątków ponieważ panowie sięgnęli po dzieło Lutosławskiego i utwór Tomasza Golki, który, co ciekawe, był obowiązkową kompozycją dla wszystkich uczestników.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: akordeonista Iwo Jedynecki i pianista Aleksander Krzyżanowski 

Data emisji: 23.10.2018

Godzina emisji: 8.30

Materiał został opublikowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mistrz Tomasz Konieczny i młode talenty

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 15:30
W audycji zaprezentowaliśmy relację z warsztatów znakomitego basa z młodymi śpiewakami z Akademii Operowej w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczna podróż sentymentalna z Agatą Szymczewską

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2018 18:00
- Wybierzemy się w podróż po utworach, które z jednej strony są absolutnymi arcydziełami, a z drugiej strony mają też dla mnie bardzo duże znaczenie, kryją się za nimi pewne historie i bardzo dużo emocji - mówiła we wstępie do audycji skrzypaczka, kameralistka, pedagog i sportsmenka.
rozwiń zwiń