Dagadana świętuje 10 lat

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2018 10:00
- Zero planów, tylko przyjaźn i muzyka. To podstawa, która cały czas jest kołem napędowym naszej pracy - mówiła w "Poranku Dwójki" Daga Gregorowicz, zapowiadając specjalny koncert z okazji jubileuszu Dagadany.
Audio
  • Daga Gregorowicz z zespołu Dagadana o obchodach dziesięciolecia grupy (Poranek Dwójki)
Zespół Dagadana
Zespół Dagadana Foto: Mat. pras. Dagadana.pl

- Wszystko zaczęło się od naszego spotkania na warsztatach jazzowych w Krakowie. Wspólna fascynacja muzyką była zalążkiem przyjaźni i powstania zespołu, dlatego teraz zdecydowaliśmy, że powrócimy do jazzu. Stąd pomysł na współpracę z Poznan Jazz Philharmonic Orchestra. W koncercie jubileuszowym będzie nam towarzyszyć szesnastu muzyków oraz nasi bliscy i przyjaciele. 

Uroczysty "Koncert bez granic: Dagadana i PJPO gra dla Wielkopolan" zaplanowano na 18 listopada w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. W jego programie znajdują się utwory z czterech studyjnych albumów Dagadany, a także zapowiedź nowych kompozycji. Towarzysząca Dagadanie Poznan Jazz Philharmonic Orchestra to zespół zrzeszający poznańskich muzyków jazzowych młodego pokolenia. 

- W ciągu dekady wspólnej pracy przyjaźń się pogłębiła, muzyka ewoluuje. Każda podróż przyniosła nam bardzo wiele cennych doświadczeń, chcemy to kontynuować - podsumowała Daga Gregorowicz.

Zespół Dagadana powstał w 2008 roku. Łączy elementy polskiej i ukraińskiej kultury, korzystając z różnych gatunków muzycznych, takich jak jazz, elektronika i world music.

Tworzą go:

Daga Gregorowicz - wokal, elektronika

Mikołaj Pospieszalski - kontrabas, gitara basowa, skrzypce, wokal

Dana Vynnytska - wokal, piano

Bartosz Mikołaj Nazaruk - perkusja

Więcej o historii Dagadany, pięknych, ale i trudnych chwilach w życiu muzyków, o inspiracjach i planach na przyszłość - w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Poranek Dwójki"

Rozmawiała: Łucja Siedlik

Gość: Daga Gregorowicz

Data emisji: 17.11.2018

Godzina emisji: 9.10 

at/bch