X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pranie i inne wydarzenia na osiedlu Katarzyny Kobro

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 15:12
- To była cała inwestycja, dwa-trzy dni z życiorysu - opowiadała Dorota Fornalska, autorka książki "Osiedle Montwiłła-Mireckiego. Opowieść mieszkańców. Przed wojną/Wysiedlenia/Powroty", o… praniu, jednym z aspektów codzienności łódzkiego osiedla.    
Audio
  • Dorota Fornalska o książce "Osiedle Montwiłła - Mireckiego. Opowieść mieszkańców. Przed wojną/Wysiedlenia/ Powroty" (Poranek Dwójki)
Okładka książki Osiedle Montwiłła-Mireckiego. Opowieść mieszkańców. Przed wojnąWysiedleniaPowroty
Okładka książki "Osiedle Montwiłła-Mireckiego. Opowieść mieszkańców. Przed wojną/Wysiedlenia/Powroty"Foto: mat. prom.

Osiedle Montwiłła-Mireckiego powstało w Łodzi w okresie międzywojennym. Mieszkali tu lekarze, urzędnicy, wojskowi i policjanci, a także artyści, m.in. Katarzyna Kobro i Władysław Strzemiński. - Jest informacja, jeszcze niesprawdzona, że był czas, gdy na osiedlu dokwaterowywano lokatorów. Do Katarzyny Kobro też kogoś dokwaterowano - mówiła Dorota Fornalska.

Jakie wielkie - w tym bardzo tragiczne - i małe opowieści kryje książka o osiedlu Montwiłła-Mireckiego? Jak udało się Dorocie Fornalskiej dotrzeć do mieszkańców osiedla i zdobyć tak wiele archiwalnych fotografii tego szczególnego miejsca w Łodzi? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.


***

Przygotowała: Agata Gwizdała

Gość: Dorota Fornalska (autorka książki Osiedle Montwiłła-Mireckiego. Opowieść mieszkańców. Przed wojną/Wysiedlenia/Powroty)

Data emisji: 4.12.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zodiak". Architektura na wyciągnięcie ręki

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 10:00
- Jest to miejsce, gdzie można sobie z bliska poprzebywać z architekturą - mówiła Marlena Happach, Architekt Miasta Warszawy, o otwartym właśnie Zodiaku - Warszawskim Pawilonie Architektury.
rozwiń zwiń