X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krakowskie szopkarstwo na liście UNESCO

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 14:00
W sobotnim "Poranku Dwójki" porozmawiamy o pierwszy polskim wpisie na liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO.
Najstarsza szopka krakowska M. Ezenekiera
Najstarsza szopka krakowska M. EzenekieraFoto: Ze zbiorów Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie

Stolica Małopolski z końcem listopada uwzględniona została w prestiżowym zbiorze reprezentatywnego niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO z powodu tamtejszej sztuki tworzenia szopek bożonarodzeniowych. O znaczeniu tej decyzji dla polskiej kultury o godz. 9.25 opowie kustosz Muzeum Etnograficznego w Krakowie, Małgorzata Oleszkiewicz.

Poranne spotkanie zaczniemy zaś od relacji z trwającego w Warszawie Festiwalu Radio Azja. Szczegóły wydarzenia o godz. 7.50.

Przeniesiemy się też na Kurpie, do Dąbrówki, gdzie Stowarzyszenie Trójwiejska organizuje specjalną adwentową odsłonę Bożego Obiadu. Z czym to się wiąże? O tym porozmawiamy po godz. 8.15.

Do tego kolejne odcinki naszych stałych propozycji: "Rekomendacji kulturalnych", "Abecadła etnografa" czy "Historii polskiego folku", a także najnowsze wiadomości kulturalne i "Archiwalnia".

Dla melomanów mamy najnowszą płytę Karoliny Cichej i Elżbiety Rojek "Jeden - wiele". Album do zdobycia w naszej zabawie na Folkową Płytę Poranka.

***

Na audycję "Poranek Dwójki" zapraszamy w sobotę (8.12) w godz. 7.00-10.00. Program poprowadzi Piotr Kędziorek

at/pg

Zobacz więcej na temat: kultura ludowa Poranek Dwójki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak