X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tymoteusz Bies: sukces nie jest najważniejszy

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 10:05
- Mam cel, żeby tworzyć, wykonywać dobrą muzykę, żeby dzieło było dobre, a czy to będzie miało 200 wyświetleń, czy milion, to jest już wtórne - mówił w Dwójce laureat I Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Karola Szymanowskiego.
Audio

konkurs szymanowskiego 663.jpg
Konkurs im. Karola Szymanowskiego 2018 - serwis specjalny

Tymoteusz Bies podkreślił w audycji, że zwycięstwo w Katowicach go nie zmieniło, sam zaś udział w konkursie traktuje jako pewną, nie do końca zgodną jego artystyczną filozofią, konieczność. - Idea konkursu muzycznego mija się z istotą wykonywania muzyki w sensie metafizycznym, gdyż stawia artystów przeciw sobie, a nie obok siebie - mówił gość "Poranka Dwójki". Z drugiej strony pianista dodał, że udział w muzycznych turniejach mobilizuje go do działania. - Ja tak funkcjonuję, że jak nie mam w perspektywie konkursu, to nic nie robię, nie ćwiczę, nie pracuję. Potrzebuję konkursu, żeby mieć co robić.

Poza wykonywaniem muzyki klasycznej artysta próbuje też swoich sił w komponowaniu. W tym roku do kin wchodzi film "Autsajder", ze ścieżką dźwiękową Tymoteusza Biesa. W audycji pianista wyjaśniał, dlaczego nigdy by siebie nie nazwał kompozytorem. Muzyk mówił też o popowym projekcie Zośka, z który przygotowuje materiał na debiutancki album.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Goście: Tymoteusz Bies (pianista)

Data emisji: 11.12.2018

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/ac


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukasz Sikora: "Autsajder" to film o piekle zniewolenia

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 10:00
- To, czego doświadczył bohater przerasta moje wyobrażenia jako przedstawiciela pokolenia, które nie doświadczyło komunizmu. Nie wyobrażam sobie, żeby państwo tak brutalnie odbierało wolność – mówił w Dwójce odtwórca głównej roli w filmie, który wchodzi na ekrany naszych kin.
rozwiń zwiń