X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pospieszalscy - muzykowanie na kontrze do rodziców

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 11:36
- Rodzice, plastycy, architekci widzieli nas raczej gdzieś na rusztowaniach, jak malujemy polichromie albo przy sztalugach olejnych czy desce kreślarskiej - mówił w Dwójce Jan Pospieszalski, dziennikarz, publicysta i muzyk.
Audio
  • Jan Pospieszalski o tradycji muzykowania w swojej rodzinie i o koncercie "Pospieszalscy - wierszem" (Poranek Dwójki)

Tymoteusz Bies 1200.jpg
Tymoteusz Bies: sukces nie jest najważniejszy

Jak opowiadał Jan Pospieszalski, życie potoczyło się inaczej, niż to sobie wymarzyli jego rodzice. - Zapuściliśmy długie włosy, przynieśliśmy do domu gitary, bębny i zaczęliśmy łomotać na instrumentach. To był szok. Tata potrafił przekuć jednak porażkę w sukces. Powiedział "OK, ale idziecie do szkoły muzycznej". Do tych gitar dodaliśmy więc pasaże, gamy i długie godziny ślęczenia przy instrumentach - wspominał gość Dwójki.

18 grudnia w warszawskim Teatrze Capitol odbędzie się koncert "Pospieszalscy - wierszem". Na scenie wystąpi 15-osobowa orkiestra stworzoną przez dwa pokolenia artystów z rodziny Pospieszalskich. Wykonają oni wiersze Norwida, Baczyńskiego, Leśmiana, Stachury, Ewy Szelburg-Zarębiny i ks. Twardowskiego w zróżnicowanych aranżacjach - od klasycznych orkiestracji, do mocnych, rockowych brzmień. Będą też jazzowe improwizacje, ludowe mazurki i transowe szaleństwo.

Dlaczego Jan Pospieszalski i czworo jego rodzeństwa wybrało w młodości instrumenty smyczkowe? Jak wyglądało kolędowanie w domu Pospieszalskich? Czy dziś często udaje im się spotykać w pełnym gronie? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Jan Pospieszalski (dziennikarz, publicysta, muzyk)

Data emisji: 12.12.2018

Godzina emisji: 9.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Świetlicki: zadziorny jestem i nie mija mi to z wiekiem

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 17:30
– Taki mam charakter, ale to nie bierze się z jakiegoś defektu. To czasy powodują tę zadziorność, a ponieważ czasy robią się coraz gorsze, wiersze są coraz zadziorniejsze – mówił poeta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Lipska: w poezji ogromnie boję się banału

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 14:45
- Jak wiadomo uwodzi nas krajobraz, który czasem jest zwykłym kiczem, ale mimo to nas zachwyca. Mam lęk, żeby nie przenieść tego kiczu do wiersza - mówiła w Dwójce wybitna poetka, z którą spotkaliśmy się z okazji zbliżającej się premiery jej tomu pt. "Pamięć operacyjna".
rozwiń zwiń