"Maksymiuk. Koncert na dwoje". Filmowy portret mistrza

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 14:29
Gościem audycji będzie Maria Nockowska, scenarzystka dokumentu, o którym jego reżyser Tomasz Drozdowicz mówi, że jest to "film o muzycznym geniuszu i opowieść o udanym związku".
Jerzy Maksymiuk
Jerzy MaksymiukFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Film "Maksymiuk. Koncert na dwoje" powstawał 4 lata, kręcony był w 12 miastach w Polsce, we Francji i w Wielkiej Brytanii, wystąpiło w nim 6 orkiestr,  a w ścieżce dźwiękowej usłyszeć można utwory 13 kompozytorów. O tym niezwykłym dokumencie opowie jego pomysłodawczyni i scenarzystka. Odwiedzi nasze studio wraz z Edytą Borkowską, która zaprosi na "Doc Lab Poland", czyli na największy w Polsce program dla profesjonalnych twórców filmów dokumentalnych. Na spotkanie zapraszamy o 8.30 (transmisja wideo).

Po 9.30 naszym gościem będzie profesor Andrzej Fabianowski, z którym porozmawiamy o tym, jak bardzo aktualny jest dziś język Adama Mickiewicza i jak wiele cytatów z jego dzieł możemy odnieść do dzisiejszej rzeczywistości. Przy okazji przypomnimy o trwającym na stronie internetowej Dwójki plebiscycie "Czterdzieści i cztery" z okazji 220. urodzin Mickiewicza.

W audycji przedstawimy też relację z otrzymania tytułu doctora honoris causa Akademii Muzycznej w Łodzi dla profesora Kevina Kennera. W cyklu "Kulturalny zawód" poznamy zaś kulisy pracy krakowskich szopkarzy.

Nie zabraknie również "Płyty tygodnia" i - w świątecznej odsłonie! - konkursu "Dwójka na piątkę"

***

Na "Poranek Dwójki" w czwartek (20.12) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

mko/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Titkow: bardzo pracowałem nad swoją przezroczystością

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 09:00
- Tak naprawdę zawsze jest ten okres, gdy obiekt przyzwyczaja się do kamery. U jednych trwa to mgnienie oka, u innych jest to kilka godzin. Spotkałem tylko dwie osoby, które nie straciły świadomości kamery do końca - mówił w Dwójce uznany twórca filmów dokumentalnych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Komunia". To film robiony w ciszy

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 18:30
- Zanim zaczęłam filmować moich bohaterów, spędziłam z nimi ponad rok. W kinie dokumentalnym to podstawa zaufania – powiedziała Anna Zamecka, laureatka Europejskiej Nagrody Filmowej za film dokumentalny "Komunia".
rozwiń zwiń