X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dawid Ogrodnik: w wielu scenach grałem z zamkniętymi oczami

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 11:00
- Partnerująca mi w tym filmie Wiktoria Gorodeckaja przyzwyczaiła się do tego, że jestem niewidomy. Prosiła, żebym nie otwierał oczu - ceniony aktor młodego pokolenia opowiadał w Dwójce o roli jazzmana Mieczysława Kosza.
Audio
  • Dawid Ogrodnik: w wielu scenach grałem z zamkniętymi oczami (Poranek Dwójki)

Dawid Ogrodnik zakończył niedawno zdjęcia do filmu "Ikar. Legenda Mietka Kosza". Zagrał w nim postać słynnego pianisty. W audycji aktor opowiadał, że jednym z największych wyzwań były sceny muzyczne. - Początkowo umówiliśmy się, że w momentach przy fortepianie zastąpi mnie dubler. Ostatecznie okazało się to niepotrzebne.

W przygotowaniach do roli pomógł Dawidowi Ogrodnikowi Leszek Możdżer, który nagrywał filmiki, jak gra na fortepianie. - Próbowałem odzwierciedlić jego gesty na klawiaturze i połączyć je z gestami Mieczysława Kosza. Początkowo wychodziło sztucznie. Dopiero gdy skupiłem się na muzyce, te gesty nabrały autentyczności.

W audycji Dawid Ogrodnik opowiedział, że na występ w filmie o Mieczysławie Koszu namówił go Piotr Adamczyk. Gość "Poranka Dwójki" wyjaśnił też, dlaczego w momencie, gdy stwierdzi, że nauczył się swojego zawodu, zakończy aktorską karierę. Artystę spytaliśmy także o jego rolę w filmie "Broad Peak".

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość audycji: Dawid Ogrodnik (aktor)

Data emisji: 10.01.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mirosław Haniszewski: nie bardzo lubię grać

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 10:00
- Rola w filmie "Jestem mordercą" zmusiła mnie do sięgnięcia po coś, z czym nie było mi po drodze, czyli po ofensywę aktorską - mówił w Dwójce ceniony aktor teatralny i filmowy.
rozwiń zwiń