X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Babadag prezentuje nową płytę "Šulinys"

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 13:10
Najnowszy album formacji pod wodzą Oli Bilińskiej nosi tytuł "Šulinys // Studnia". O szczegółach plyty łaczącej mitologię z Polski i Litwy porozmawiamy z Gośćmi Poranka, Olą Bilińską oraz Dominiką i Ramintą Kriščiunaite, o godz. 9.25.
Okładka nowej płyty Babadag
Okładka nowej płyty BabadagFoto: mat. pras.
Od ostatniego albumu zespołu Babadag minęło sześć lat. Wokalistka Ola Bilińska dziś - tak samo jak wtedy - kładzie nacisk na "organiczność", naturalność, powrót do tradycji. Razem z siostrami Kriščiūnaitė sięga w nowej publikacji do muzyki pogranicza Polski i Litwy, a zwłaszcza do sutartinės – prastarych litewskie pieśni muzycznych.

O 7.50 przeniesiemy się do Krakowa, ale przede wszystkim w muzyczny świat romskiej artystki Teresy Mirgi, która kilka dni temu w Grodzie Kraka poprowadziła warsztaty muzyczne i potańcowkę. Tuż po godz. 8 ostatnie swoje rekomendacje przedstawi reżyser Paweł Szkotak, a chwilę później, o 8.10, posłuchamy gawędy nestorki polskiego śpiewu tradycyjnego, Marii Bienias. 

W "Poranku Dwójki" wrócimy do tematu nowo otwartej platformy RCKL.polskieradio.pl, czyli portalu Radiowego Centrum Kultury Ludowej. Szczegółami dotyczącymi jego planów i celów podzielimy się jednocześnie ze słuchaczami Dwójki i Jedynki. Jak? Szczegóły po 8.35. 

Zawitamy także do Wrocławia, gdzie obchody nowego roku trwają cały czas, także w formie tradycyjnej i dla dzieci. O jednym z takich wydarzeń, przygotowanych przez wrocławskie Muzeum Etnograficzne, o godz. 9.10 opowie Dorota Jasnowska.

Najnowsza płyta Babadag "Šulinys // Studnia" będzie także naszą Folkową Płytą Poranka. Oprócz naszych stałych propozycji - "Abecadła etnografa", "Historii polskiego folku" i przeglądu prasy - warto uważnie słuchać też pytania w naszej płytowej zabawie. Album ten może bowiem trafić właśnie do Państwa.
***
Na audycję "Poranek Dwójki" w sobotę (12.01) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Piotr Kędziorek.
at/mko
Zobacz więcej na temat: folk
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak