X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal Witolda Lutosławskiego – Łańcuch XVI. Przed niedzielnym koncertem

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 14:43
W audycji zapraszać będziemy na Festiwal Witolda Lutosławskiego - Łańcuch XVI i niedzielny (27.01) koncert, na którym zabrzmi m.in. "Koncert na wiolonczelę i orkiestrę" W. Lutosławskiego. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Furtseff

W Poranku Dwójki gościć będziemy Andrzeja Bauera - prezesa Towarzystwa im. Witolda Lutosławskiego, wybitnego wiolonczelistę, wykonawcę i popularyzatora muzyki Witolda Lutosławskiego, profesora Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Wraz z Andrzejem Bauerem zaprosimy Państwa na Festiwal Witolda Lutosławskiego – Łańcuch XVI i niedzielny koncert.

Usłyszą Państwo na nim  m.in. wybitne dzieło - Koncert wiolonczelowy Witolda Lutosławskiego, napisany z inspiracji Mścisława Rostropowicza. Utwór ten wykona w Studiu Koncertowym Polskiego Radia Zuzanna Sosnowska, jedna z najbardziej utalentowanych młodych polskich wiolonczelistek oraz laureatka Konkursu Lutosławskiego. Pozostałe utwory - Beethovena, Bacewiczówny i Lutosławskiego pokażą, jak różnorodnie kompozytorzy mogą traktować orkiestrę - możliwości są niewyczerpane! Początek rozmowy o 8.30.

W audycji będziemy tez wspominać zmarłego profesora Mieczysława Tomaszewskiego. Wybitny muzykolog i światowy autorytet w dziedzinie chopinologii, znawca twórczości Krzysztofa Pendereckiego, Beethovena  i liryki wokalnej XIX wieku,  odszedł od nas w minionym tygodniu, w wieku prawie 98 lat.

Ponadto w audycji:

- porozmawiamy z Michałem Nesterowiczem. Światowej sławy dyrygent ma na swoim koncie prowadzenie BBC Symphony Orchestra, regularnie pracuje w Barcelonie, Granadzie, czy Hamburgu, jest też dyrektorem artystycznym orkiestry w Chile. Właśnie rozpoczął współpracę z Filharmonią Łódzką,

- zapowiemy też wieczór "Sto lat dla Leśmiana". Będzie to wieczór z twórczością Bolesława Leśmiana w czterech odsłonach: poezja Leśmiana, jego życie i relacje z najbliższymi kobietami i współczesny wymiar leśmianowskiej poezji z wykorzystaniem formy impro.

***

Na "Poranek Dwójki" w poniedziałek (21.01) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

pg/bch

Zobacz więcej na temat: Witold Lutosławski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Muzyka Lutosławskiego ciągle coś nam opowiada"

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 12:34
- Ona jest ponadczasowa, cały czas się rozwija, coś do nas mówi. To opowieść, która ma swoje punkty zwrotne i zostawia nas z wrażeniem dającym do myślenia – mówił w Dwójce skrzypek Jakub Jakowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To dobry czas dla muzyki Lutosławskiego"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 18:43
- Spektakl został przygotowany przez Rambert Dance Company, najstarszy brytyjski zespół baletowy. Całość opracował duński choreograf Kim Brandstrup. To było ważne wydarzenie, którego wystawieniem interesują się światowe sceny – mówił w Dwójce Jacek Hawryluk.
rozwiń zwiń