X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zabawa z żywiołami w MEK - woda

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 09:00
- Szukamy styków między naturą, kulturą i techniką, uniwersalnych wątków, które zaciekawią współczesnego odbiorcę - mówiła w "Poranku Dwójki" Urszula Sobczyk o propozycji warsztatowej Muzeum Etnograficznego w Krakowie "Etnokalendarz".
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/AnnaER

- Co miesiąc bierzemy na warsztat inny temat. Chcemy pokazywać, że kultura jest czymś szerokim, ciekawym, aktualnym, bardzo współczesnym. Eksperci i naukowcy służą nam w tym radą i doświadczeniem w tematach, które są poza tradycyjnymi zainteresowanimi etnografów - mówiła Urszula Sobczyk w audycji.

"Etnokalendarz", czyli cykl warsztatów poświęconych żywiołom - wodzie, ogniu, powietrzu i ziemi - oraz florze i faunie trwać ma w MEK od jesieni 2018 do lata 2019 roku. Przybliżać ma to, jak tradycja reprezentowana za pomocą muzealnych eksponatów przenika się ze współczesnością, balansując między techniką a przyrodą.

W przypadku zajęć związanych z wodą głównym punktem programu jest zabytkowa krakowska studnia. - Pochodzi sprzed ponad stu lat, z czasów, kiedy w okolicy nie tylko nie było jeszcze wody w kranach, ale i wodociągów! To wokół studni koncentrowało się życie społeczności wiejskich, podział wody niósł za sobą ważne decyzje związane z życiem codziennym. Dzisiaj z kolei wiąże się z refleksją na temat gospodorania wodą - tłumaczyła Sobczyk, zapraszając do udziału w spotkaniach.

Harmonogram spotkań w 2019 r.:

19–20 stycznia: Cztery żywioły: wiatr
17 lutego: Cztery żywioły: woda
16–17 marca: Fauna
13–14 kwietnia: Roślinne laboratorium
18–19 maja: Kwiatowe konstrukcje

***


Rozmawiała: Aleksandra Tykarska

Gość: Urszula Sobczyk (Muzeum Etnograficzne w Krakowie)

Data emisji: 16.02.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał wyemitowany został w audycji Poranek Dwójki.

at/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Emic i etic - dwa sposoby badania kultury

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 09:00
Emic i etic to para terminów, która podkreśla podejście badawcze, ale też sposób analizy i interpretacji wybrany przez badacza kultury. Terminy te wywodzą się z językoznawstwa, w latach 50. XX wieku stworzył je amerykański lingwista Kenneth Picke.
rozwiń zwiń