X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zbigniew Żmudzki: zbiory Se-Ma-Fora zostały zagrabione

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 10:00
Przez lata eksponaty związane z legendarnym studiem filmowym cieszyły turystów odwiedzających Muzeum Animacji w Łodzi. W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy o sensacyjnych okolicznościach, które doprowadziły do zamknięcia placówki.
Audio
  • Zbigniew Żmudzki: zbiory Se-Ma-Fora zostały zagrabione (Poranek Dwójki)
Plan serialu o przygodach Zajączka Parauszka realizowanego w łódzkim studio Se-ma-for, 2013 r.
Plan serialu o przygodach Zajączka Parauszka realizowanego w łódzkim studio Se-ma-for, 2013 r. Foto: PAP/Grzegorz Michałowski

To dzięki niemu powstały dwa oscarowe filmy: "Tango" Zbigniewa Rybczyńskiego i "Piotruś i Wilk" Suzie Templeton. Ponadto wyprodukowanych zostało aż 1400 filmów (w tym 800 lalkowych). Łączą się również z tą instytucją nazwiska wielkich kompozytorów: Krzysztofa Pendereckiego, Krzysztofa Komedy, Michała Urbaniaka, Jerzego Matuszkiewicza oraz wielu innych artystów. Tu powstały "Przygody Misia Coralgola", "Zaczarowany ołówek" czy "Miś Uszatek".

Dziś studio Se-Ma-For oraz jego zbiory znalazły się w dramatycznej sytuacji. W audycji kurator Fundacji Filmowej Se-Ma-For Zbigniew Żmudzki tłumaczył, że doszło do tego w wyniku oszustwa. - Weszliśmy we współpracę z koproducentem szwajcarskim, który okazał się nieuczciwy. To spowodowało wielkie problemy finansowe, w efekcie muzeum przeszło w ręce Anglików.

Gość "Poranka Dwójki", wyjaśnił, co obecnie dzieje się ze zbiorami Se-Ma-Fora i opowiedział o działaniach, które podejmuje, by je ocalić.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Zbigniew Żmudzki

Data emisji: 14.03.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Borys Szyc: praca z Pawłem Pawlikowskim nauczyła mnie pokory

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 20:37
- On odzierał nas ze wszystkiego, z całej takiej szmirowatości, gagów, z tego, co po prostu przychodzi ci łatwo i co masz wyuczone. Chciał zostawić człowieka i opowiedzieć historię - mówił w Dwójce aktor o filmie "Zimna wojna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czarna Pantera". Przełom w traktowaniu komiksu filmowego?

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 20:12
- Po raz pierwszy mieliśmy ekranizację komiksu walczącą o Oscara dla najlepszego filmu. To duża rzecz, aczkolwiek trzeba zaznaczyć, że "Czarna Pantera" była fenomenem społeczno-kulturowym - mówił w Dwójce Łukasz Muszyński z serwisu Filmweb.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magdalena Cielecka: w "Ciemno, prawie noc" krzyczę tylko raz

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 18:53
- To było na mojej drodze zawodowej nowe zadanie - przyznała Magdalena Cielecka, opowiadając o swojej roli w filmie Borysa Lankosza "Ciemno, prawie noc".
rozwiń zwiń