X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Reżyser "Cesarza": Kapuściński oddał ducha absurdu czasów Gierka

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 11:35
- Obserwował i teatr absurdu, i rzeczywistość absurdalną w Polsce lat siedemdziesiątych. Stąd w 1978 roku ta książka kojarzyła się nam jednak z upadającym systemem gierkowskiej propagandy - mówił w Dwójce Mikołaj Grabowski. 
Audio
  • Mikołaj Grabowski o reżyserowanym przez siebie spektaklu "Cesarz" na podstawie książki Ryszarda Kapuścińskiego (Poranek Dwójki)

"Cesarz", jedno z arcydzieł Ryszarda Kapuścińskiego, już 30 marca zostanie wystawione na deskach Teatru Ateneum w Warszawie.

- Nie jest łatwo przełożyć bardzo dobrą literaturę, a za taką uważam "Cesarza", na deski sceniczne, bo zawsze przyjdzie widzowi porównać co jest lepsze: książka czy spektakl. No i teraz teatr musi stanąć na wysokości zadania i dokonać takiej adaptacji tego utworu na scenę, żeby zachować prawdopodobnie wszystkie wątki, które tam istnieją, ale włożyć je w usta aktorów. Ich samych natomiast umieścić w jakiejś sytuacji dramatycznej, czyli opracować całą dramaturgię zdarzenia scenicznego, które będzie o tym opowiadało - tłumaczył Mikołaj Grabowski.

Do spektaklu zostali zaproszeni wybitni aktorzy m.in.: Maria Ciunelis, Marcin Dorociński i Marian Opania.

Co Ryszarda Kapuścińskiego łączy z Witoldem Gombrowiczem? Dlaczego opisanie upadku dworu cesarskiego Haile Selassie w książce "Cesarz" gość Dwójki nazywa "diabelskim"? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Mikołaj Grabowski (reżyser)

Data emisji: 19.03.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dzieło Ingmara Bergmana na deskach Teatru WARSawy

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 15:26
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy o "Sonacie Jesiennej". Po dzieło jednego z największych reżyserów, w 100 rocznicę jego urodzin, sięgnął Kuba Kowalski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Miasto białych kart". Spektakl zainspirowany scenografią

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 17:04
- Warszawski Teatr Studio rozpoczął cykl, w którym prosi scenografów o stworzenie specjalnej przestrzeni dla teatru - mówiła w Dwójce reżyserka Ewa Rucińska, odpowiedzialna za inscenizacje spektaklu na podstawie prozy José Saramago.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzy siostry" Czechowa w Teatrze Polskim

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2019 17:00
W drugiej odsłonie cyklu słuchowisk "Europa po polsku" - przygotowanym przez Teatr Polski w Warszawie we współpracy z 2 Programem Polskiego Radia – wysłuchaliśmy słynnego dramatu Antoniego Czechowa w nowym przekładzie Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej.
rozwiń zwiń