X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Śpiew między wiekiem a dnem z Marią Siwiec

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2019 09:30
- Kiedyś inaczej się podchodziło do postu i Wielkiego Tygodnia - mówiła w "Poranku Dwójki" śpiewaczka z Gałek Rusinowskich. - To było ważne wydarzenie, każdy się skupiał, wyciszał.
Audio
  • Maria Siwiec prowadzi wielkopostne spotkanie śpiewacze (Poranek Dwójki)
Maria Siwiec jest jedną z najwybitniejszych śpiewaczek ludowych
Maria Siwiec jest jedną z najwybitniejszych śpiewaczek ludowychFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Maria Siwiec zapraszała w audycji na wielkopostne spotkanie śpiewacze, towarzyszące wystawie prac Marka Jaromskiego "Niebieska Trumna" w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej (20 marca - 28 kwietnia 2019), o której opowiadała Iwona Gąsiorek. 

- Tytułowa niebieska trumna to jeden z eksponatów. Tworzą ją wieko i dno, z którymi można się zmierzyć. Sprzyja refleksji o życiu i śmierci, pomaga się konfrontować z tym tematem na okres Wielkiego Postu i Wielkiego Tygodnia - mówiła przedstawicielka archidiecezjalnego muzeum.

Jednym z punktów pasyjnego śpiewania z Marią Siwiec jest tworzenie tradycyjnych palm wielkanocnych. - Palmy na Radomszczyźnie były kiedyś skromniejsze, z baziami. Jak się palmę poświęciło, to kotki zjadano, żeby mieć cały rok zdrowe gardło - opowiadała śpiewaczka z Gałek Rusinowskich, opisując też dawne zwyczaje obchodzenia Wielkiego Tygodnia w swoich rodzinnych stronach.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Rozmawiał: Piotr Kędziorek

Goście: Maria Siwiec (śpiewaczka ludowa), Mariza Nawrocka (śpiewaczka), Iwona Gąsiorek (Muzeum Archidiecezji Warszawskiej)

Data emisji: 13.04.2019

Godzina emisji: 9.25

at/pg


Zobacz więcej na temat: muzyka ludowa kultura ludowa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trzy Dni Później zapraszają do wspólnego śpiewu

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 14:09
Artystki będą gośćmi koncertowego cyklu Folkowo Bemowo, w ramach którego przedstawią "Gryphię", czyli swoją najnowszą - poetycką - inspirację.
rozwiń zwiń