X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bach i ciemne jutrznie. Actus Humanus Resurrectio

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 14:24
W audycji spotkamy się z Filipem Berkowiczem, dyrektorem artystycznym wiosennej odsłony festiwalu Actus Humanus, którego współorganizatorem jest Program 2 Polskiego Radia.
Zespół Les Arts Florissants, który wystąpi podczas koncertu inauguracyjnego Actus Humanus 2019
Zespół Les Arts Florissants, który wystąpi podczas koncertu inauguracyjnego Actus Humanus 2019Foto: Łukasz Rajchert/mat. prom.

Wyjątkowym wydarzeniem gdańskiego festiwalu będzie z pewnością wykonanie trzech różnych wersji ciemnych jutrzni ujętych w klamrę arcydzieł Bacha. Ważnym koncertem będzie występ Williama Christiego i jego zespołu Les Arts Florissants, którzy po raz pierwszy w Polsce wykonają "Pasję Janową" Bacha. O tych i innych koncertach festiwalu porozmawiamy z jego dyrektorem artystycznym Filipem Berkowiczem. Rozmowa o godz. 8.30.

W audycji opowiemy też o Brave Kids - projekcie edukacyjno-artystycznym, podczas którego spotykają się dziecięce grupy artystyczne z całego świata. Podczas pobytu dzieci mieszkają w domach lokalnych rodzin. Wielkim finałem Brave Kids jest wspólnie przygotowany spektakl, będący barwnym kolażem kultur i tradycji. O tym ważnym wydarzeniu w "Poranku Dwójki" o godz. 9.30 (transmisja wideo).

W programie również:

  • amerykańskie tournée filmu promującego Polskę "Poland. The Royal Tour",
  • pierwszy w Polsce komiks o pracy tłumacza,
  • rekomendacje kulturalne Józefa Brody.

"Płytą tygodnia" jest album z Pasją wg św. Marka Jana Sebastiana Bacha nagrany przez solistów oraz zespoły La Capella Reial de Catalunya i Le Concert des Nations. Na uczestników konkursu "Dwójka na piątkę" czeka zestaw dwóch świetnych gier planszowych.

***

Na "Poranek Dwójki" zapraszamy we wtorek (16.04) w godz. 7.00-10.00. Program poprowadzi Paweł Siwek.

jp/pg

Zobacz więcej na temat: Gdańsk Actus Humanus
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Actus Humanus Resurrectio 2019 na antenie Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 15:37
Największe światowe gwiazdy wykonawstwa historycznego i przodujący w tej dziedzinie artyści polscy. Zapraszamy do wysłuchania koncertów wiosennej edycji festiwalu Actus Humanus, którego współorganizatorem jest Program 2 Polskiego Radia.  
rozwiń zwiń