X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Elżbieta Wrotnowska-Gmyz: swoje poglądy zostawiam za drzwiami gabinetu

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 12:06
- Definiuję swoją misję jako misję współpracy i dialogu ze środowiskiem. Wiem, że dla wszystkich sytuacja jest bardzo trudna i że emocje, które zostały po konkursie na dyrektora Instytutu Teatralnego, nadal są bardzo żywe - mówiła w Dwójce pełniąca obowiązki szefa tej instytucji.
Audio
  • Elżbieta Wrotnowska-Gmyz o roli Instytutu Teatralnego, którym kieruje od początku kwietnia jako pełniąca obowiązki dyrektora (Poranek Dwójki)

Elżbieta Wrotnowska-Gmyz z wykształcenia jest teatrologiem. Pracowała jako kustosz w dziale dokumentacji teatralnej ZASP, w Narodowym Centrum Kultury pełniła m.in. funkcję kierownika działu edukacji kulturalnej. Do 2007 roku była również związana z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego - za czasów dyrekcji Macieja Nowaka zajmowała się promocją tej instytucji, pomagała również reaktywować Warszawskie Spotkania Teatralne.

Gdy na początku kwietnia gość Dwójki zaczęła pełnić obowiązki dyrektor IT, pojawiły się zarzuty o jej polityczne zaangażowanie. W ostatnich wyborach samorządowych kandydowała ona bowiem z listy PiS. - To, jakie mam poglądy, jest dość powszechnie znane. Myślę, że mogę śmiało powołać się na moich byłych współpracowników z Narodowego Centrum Kultury, że ja te poglądy zostawiam za drzwiami. Kieruję się dialogiem, orientacją na cel, wspólnym dobrem i współdziałaniem w celu realizacji określonego zadania - podkreślała.

Co Elżbieta Wrotnowska-Gmyz sądzi o granicach wolności w sztuce (na przykładzie m.in. spektaklu "Klątwa")? Czy będzie chciała zatrzymać w Instytucie Teatralnym Dorotę Buchwald, poprzednią dyrektor? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Elżbieta Wrotnowska-Gmyz (p.o. dyrektora Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego)

Data emisji: 23.04.2019

Godzina emisji: 8.30

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niepewna przyszłość warszawskich teatrów

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 14:53
Teatr Żydowski, Ateneum czy Scena na Woli wkrótce mogą zniknąć z mapy stolicy. W audycji rozmawialiśmy o problemach warszawskich instytucji teatralnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawskie Spotkania Teatralne. Interdyscyplinarnie o Grotowskim

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 12:52
- W tym roku jest okazja ku temu, żeby popatrzeć jak 20 lat od śmierci Jerzego Grotowskiego jest on odbierany z dzisiejszej perspektywy. Na ile żywa jest wciąż jego praca, która odbija się w pracach innych artystów, którzy mieli okazję z nim pracować, i takich, którzy odwołują się do niego, tworząc swoje własne teatry - mówiła w Dwójce Dorota Buchwald, kurator wydarzenia.
rozwiń zwiń