X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Docs Against Gravity. Nietuzinkowe portrety świata

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 14:41
W "Poranku Dwójki" zapraszać będziemy na jeden z najważniejszych polskich festiwali filmowych, który odbędzie się w kilku polskich miastach. Opowie o nim jego twórca i dyrektor Artur Liebhart.
Plakat festiwalu
Plakat festiwaluFoto: materiały prasowe

"Herzog/Gorbaczow" - wywiad-rzeka z Michaiłem Gorbaczowem, niekonwencjonalny autoportret zmarłej w marcu Agnès Vardy: "Varda według Agnès", debiut dokumentalny Petera Jacksona "I młodzi pozostaną", w którym reżyser wykorzystał zdumiewające materiały wideo z archiwów I wojny światowej, "Kobro/Strzemiński. Opowieść fantastyczna" w reżyserii Borysa Lankosza . ....to kilka spośród ponad 160 tytułów tegorocznym Millennium Docs Against Gravity. O szczegółach tego niewątpliwie jednego z najważniejszych festiwali kina dokumentalnego porozmawiamy o godz. 8.30 (transmisja wideo).


Po godzinie 9.30 spotkamy się z Szymonem Brodziakiem - fotografem uznanym za najlepszego twórcę fotografii czarno-białej. Polak wygrał prestiżowy konkurs One Eyeland. "Myślę czernią i bielą, patrzę w czerni i bieli i widzę kadry czarno-białe" – mówi Brodziak.

Ponadto w audycji:

  • X Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. Codziennie o 8.45  Andrzej Sułek i Jacek Hawryluk relacjonują przebieg Konkursu. We wtorek posłuchamy, jak przebiegły przesłuchania z fortepianem w ramach I etapu, w którym młodzi śpiewacy wykonali arie operowe z XVIII i XIX wieku oraz pieśń polską z XIX lub XX wieku (w języku polskim lub w przekładzie),
  • rekomendacje kulturalne reportażysty Pawła Smoleńskiego.

Nie zabraknie również konkursu "Dwójka na piątkę" oraz "Płyty tygodnia", którą tym razem jest podwójny album z kompletem Symfonii Roberta Schumanna w nowym nagraniu orkiestry Staatskapelle Dresden pod dyrekcją Christiana Thielemanna.

***

Na "Poranek Dwójki" we wtorek (7.05) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

bch/pg

Zobacz więcej na temat: dokumenty
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak