Docs Against Gravity. Nietuzinkowe portrety świata

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 14:41
W "Poranku Dwójki" zapraszać będziemy na jeden z najważniejszych polskich festiwali filmowych, który odbędzie się w kilku polskich miastach. Opowie o nim jego twórca i dyrektor Artur Liebhart.
Plakat festiwalu
Plakat festiwaluFoto: materiały prasowe

"Herzog/Gorbaczow" - wywiad-rzeka z Michaiłem Gorbaczowem, niekonwencjonalny autoportret zmarłej w marcu Agnès Vardy: "Varda według Agnès", debiut dokumentalny Petera Jacksona "I młodzi pozostaną", w którym reżyser wykorzystał zdumiewające materiały wideo z archiwów I wojny światowej, "Kobro/Strzemiński. Opowieść fantastyczna" w reżyserii Borysa Lankosza . ....to kilka spośród ponad 160 tytułów tegorocznym Millennium Docs Against Gravity. O szczegółach tego niewątpliwie jednego z najważniejszych festiwali kina dokumentalnego porozmawiamy o godz. 8.30 (transmisja wideo).


Po godzinie 9.30 spotkamy się z Szymonem Brodziakiem - fotografem uznanym za najlepszego twórcę fotografii czarno-białej. Polak wygrał prestiżowy konkurs One Eyeland. "Myślę czernią i bielą, patrzę w czerni i bieli i widzę kadry czarno-białe" – mówi Brodziak.

Ponadto w audycji:

  • X Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. Codziennie o 8.45  Andrzej Sułek i Jacek Hawryluk relacjonują przebieg Konkursu. We wtorek posłuchamy, jak przebiegły przesłuchania z fortepianem w ramach I etapu, w którym młodzi śpiewacy wykonali arie operowe z XVIII i XIX wieku oraz pieśń polską z XIX lub XX wieku (w języku polskim lub w przekładzie),
  • rekomendacje kulturalne reportażysty Pawła Smoleńskiego.

Nie zabraknie również konkursu "Dwójka na piątkę" oraz "Płyty tygodnia", którą tym razem jest podwójny album z kompletem Symfonii Roberta Schumanna w nowym nagraniu orkiestry Staatskapelle Dresden pod dyrekcją Christiana Thielemanna.

***

Na "Poranek Dwójki" we wtorek (7.05) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

bch/pg

Zobacz więcej na temat: dokumenty
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak