"Łowcy". Mroczny thriller w Teatrze Ateneum

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 16:05
W "Poranku Dwójki" porozmawiamy o spektaklu nawiązującym klimatem do twórczości Orwella, "Miasteczka Twin Peaksę Lyncha i "Stalkera" Tarkowskiego.
Kadr z trailera do spektaklu Łowca
Kadr z trailera do spektaklu "Łowca"Foto: print screen

Historia dzieje się w kraju pogrążonym w kryzysie i głodzie wywołanym zarazą. Kiedy okazuje się, że farma Covey’ów również nie osiągnie założonych celów, władza wysyła do nich Wilhelma Bloora, żeby przeprowadził śledztwo. Wilhelm jest tresowanym od najmłodszych lat łowcą lisów, a jego misja ma na celu odnalezienie zwierząt, kt​óre odpowiadają za zarazę. W trakcie trwającego śledztwa rodzi się jednak więcej pytań niż odpowiedzi, a zaskakujący bieg wydarzeń na zawsze zmieni życie bohaterów. O spektaklu porozmawiamy z Olgą Sarzyńską i Tomaszem Schuchardtem. Na spotkanie zapraszamy o godz. 8.30 (transmisja wideo).

W audycji podsumujemy też pierwszy dzień II etapu Konkursu Moniuszkowskiego. Przypomnijmy, że w I etapie przesłuchań jury wyłoniło 40 młodych śpiewaków, a wśród nich znalazło się 12 Polaków. Relacja z Konkursu o godz. 8.45.

Ponadto w "Poranku Dwójki":

  • rozmowa z Agnieszką Duczmal na temat sobotniego koncertu, podczas którego poprowadzi Polską Orkiestrę Sinfonia Iuventus w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. W programie: Franz Schubert – Symfonia h-moll "Niedokończona" D 759 oraz Gustav Mahler IV Symfonia G-dur (wersja kameralna),
  • jeden z najważniejszych festiwali prezentujących jednocześnie muzykę dawną i nową - Warszawskie Spotkania Muzyczne,
  • spektakl Grzegorza Jaremki oparty na dramacie Georga Büchnera, XIX-wiecznego niemieckiego rewolucjonisty, pisarza i przyrodnika - "Woyzek",
  • rekomendacje kulturalne reportażysty Pawła Smoleńskiego.

***

Na "Poranek Dwójki" w czwartek (9.05) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

bch/pg

Zobacz więcej na temat: spektakl

Czytaj także

Elżbieta Wrotnowska-Gmyz: swoje poglądy zostawiam za drzwiami gabinetu

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 12:06
- Definiuję swoją misję jako misję współpracy i dialogu ze środowiskiem. Wiem, że dla wszystkich sytuacja jest bardzo trudna i że emocje, które zostały po konkursie na dyrektora Instytutu Teatralnego, nadal są bardzo żywe - mówiła w Dwójce pełniąca obowiązki szefa tej instytucji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Hedda Gabler". Dramat Ibsena na deskach Teatru Narodowego

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 15:26
- Ibsen w jakiś sposób wyprzedził tym tekstem dramaturgię swoich czasów. Myślę, że to z powodu niezwykle śmiałego połączenia tonacji tragicznej z tonacją komediową, prawie że groteskową - mówił w Dwójce reżyser Kuba Kowalski.
rozwiń zwiń