Artystyczna wymiana na 100-lecie przyjaźni z Japonią i Koreą Płd.

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 14:31
- Chcemy sobie nawzajem opowiedzieć, na czym polega dzisiejsze odczuwanie świata przez artystów polskich, japońskich i koreańskich - mówił w Dwójce Krzysztof Olendzki, dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza.
Audio

Gość "Poranka Dwójki" opowiadał o polskim o programie kulturalnym w Japonii oraz w Korei Południowej, z którymi nasz kraj wspólnie świętuje 100-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych.

Jednym z ważniejszych wydarzeń obchodów tych rocznic jest wystawa sztuki współczesnej "Celebration" na zamku cesarskim w Kioto. - Obok prac polskich artystów będzie można tam obejrzeć prace twórców japońskich inspirujących się Polską - podkreślił Krzysztof Olendzki.

W programie nie zabraknie też wydarzeń muzycznych: spektakularnie zapowiada się tournée Filharmonii Narodowej oraz koncerty pod batutą maestro Krzysztofa Pendereckiego. Przewidziano również prezentację spektakli teatralnych oraz produkcji filmowych powstałych w wyniku współpracy polsko-japońskiej.

Krzysztof Olendzki mówił o historycznych postaciach, które łączą Kraj Kwitnącej Wiśni z Polską. Dyrektor IAM opowiadał też o tanecznej i kulinarnej wymianie z Koreą Południową.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Krzysztof Olendzki, dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza

Data emisji: 13.05.2019

Godzina emisji: 9.30

bch/mko

 

Czytaj także

Polski design w Londynie. Sławojka i projekty mieszkań

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2018 09:00
- Chcieliśmy przez tę wystawę pokazać, jak Polacy przez ostatnie sto lat patrzyli na rzeczy, jak rzeczy kształtowały polską rzeczywistość - o ekspozycji "A Matter of Things" opowiadał w Dwójce Krzysztof Olendzki, dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza.
rozwiń zwiń