X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dołęgi-Mostowicza portret telewizyjny

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2019 14:25
Gościem audycji będzie Marek Bukowski, reżyser spektaklu "Dołęga-Mostowicz. Kiedy zamykam oczy", którego premiera odbędzie się 20 maja w Teatrze Telewizji.
Plakat spektaklu
Plakat spektakluFoto: mat. promocyjne

Jest to opowieść o karierowiczu, który po „trupach” idzie do celu, w konfrontacji z bardzo wrażliwym człowiekiem, którego stworzył - tak o  spektaklu mówi jego reżyser Marek Bukowski. Losy pisarza opowiedziane zostały przez pryzmat historii fikcyjnej postaci, bezwzględnego oportunisty Stanisława Webera vel Stanisława Nowaka.

W obsadzie spektaklu zobaczymy m.in Wojciecha Mecwaldowskiego, Mariana Opanię i Piotra Roguckiego. A o wielowątkowych dziejach, a także o niezliczonych romansach pisarza wpierw uwielbianego, a potem zakazanego, o obyczajowości i polityczności życia w Polsce międzywojennej porozmawiamy z Markiem Bukowskim o 8.30 (transmisja wideo).

Godzinę później naszym gościem będzie Marcin Masecki. Artysta pełni rolę kuratora muzycznego teatru Studio i zaprosi Państwa na 10 koncertów w dwóch cyklach: „Urodziny kompozytorów” (maj-grudzień 2019) oraz „Duety z Barbarą Kingą Majewską” (luty-czerwiec 2020).  Na początek - właśnie w poniedziałek 20 maja Brahms i jego ulubieńcy. Koncert będzie podzielony na dwie części. W pierwszej gramy dla jubilata jego ulubione utwory ulubionych kompozytorów. W drugiej prezentujemy jego rzadziej wykonywane dzieła. Wszystko w duchu salonu muzycznego. Chmara muzyków w zmieniających się konfiguracjach, od solo po sekstet smyczkowy. Granie i śpiewanie. Herbatka.

Ponadto w audycji:

  • unikatowe nagrania wypowiedzi Gustawa Herlinga - Grudzińskiego, które będą Państwo mogli usłyszeć w specjalnym serwisie na portalu polskieradio.pl,
  • relacja z finału konkursu Festiwalu Folkowego Nowa Tradycja,
  • Wojciech Man o kulisach spektaklu "Testament psa" w reż. Piotra Cieplaka,
  • rekomendacje kulturalne reżysera Tomasza Mana.

Naszą "Płytą Tygodnia" będzie album "Vivaldi-Piazzolla – Tango Seasons". Zapraszamy również do udziału w konkursie "Dwójka na piątkę".

***

Na "Poranek Dwójki" w poniedziałek (20.05) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

mko

Zobacz więcej na temat: spektakl Teatr Telewizji
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Teatroteka - na ratunek Teatrowi Telewizji

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2017 11:50
25 filmowych obrazów opartych na współczesnych dramatach i zrealizowanych przez młodych reżyserów. W dniach 8-12 lutego w Teatrze Collegium Nobilium w Warszawie odbędzie się I edycja Teatroteki Fest.
rozwiń zwiń