Sinfonia Iuventus i muzyka polska na Zamku Królewskim

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 15:34
W "Poranku Dwójki" gościć będziemy Annę Duczmal-Mróz, która 24 maja poprowadzi Polską Orkiestrę Sinfonia Iuventus podczas koncertu w Warszawie.
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. LutosławskiegoFoto: PAP/Jakub Kamiński

"Naprawdę sensacyjna dyrygentka... Jest technicznie bez skazy... Doskonale buduje napięcie i potrafi je utrzymać" - takie pełne uznania recenzje artystka zebrała Anna Duczmal-Mróz po swoim debiucie w Bad Kissingen. Jest ceniona m.in. za wszechstronność, dbanie o szczegóły i konsekwencję.

A już w najbliższy piątek (24.05) będą się mogli Państwo o tym przekonać na Zamku Królewskim, gdzie zabrzmi muzyka polska XX wieku, w tym kompozycje Mieczysława Karłowicza i Wojciecha Kilara oraz utwory Gustava Holsta i Dimitra Szostakowicza. W audycji będziemy mieli dla Państwa zaproszenia na to wydarzenie. Na spotkanie z Anną Duczmal-Mróz zapraszamy o 8.30 (transmisja wideo).

Ponadto w audycji:

  • relacja z gali wręczenia Man Booker International Prize,
  • pamiątki po słynnym architekcie Rogerze Sławskim w Muzeum Powstania Wielkopolskiego,
  • wydarzenia w ramach Wielokulturowego Lublina,
  • przegląd najnowszego kina francuskiego.

Naszą "Płytą Tygodnia" będzie album "Vivaldi-Piazzolla – Tango Seasons". Zapraszamy również do udziału w konkursie "Dwójka na piątkę".

***

Na "Poranek Dwójki" w środę (22.05) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

mko/pg

Czytaj także

Piotr Baron: nie stawiam sobie żadnych cezur

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2018 18:00
- Czterdziestolecie pracy artystycznej to dla mnie samego zaskakujący wynik, ale ta sama szajba, która kiedyś się kręciła, kręci się dalej i nie odczuwam otwierania kolejnych rozdziałów – mówił w Dwójce jeden z najważniejszych polskich saksofonistów.
rozwiń zwiń