X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Duczmal-Mróz: z Sinfonią Iuventus tworzymy dzieła od nowa

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 09:28
- Łapię się na tym, że muszę sobie przypomnieć bardzo podstawowe rzeczy, które weszły mi już w krew - przyznawała dyrygentka, opowiadając o pracy z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus. 24 maja Anna Duczmal-Mróz poprowadzi tę orkiestrę podczas koncertu w Warszawie.
Audio
  • Z Anną Duczmal-Mróz rozmawia Paweł Siwek (Poranek Dwójki)

- W tym zespole występują młodzi ludzie pełni werwy, pasji i chęci tworzenia. Są bardzo ciekawi, w jaki sposób zagrać daną frazę, jakim smyczkiem, jaką artykulację - mówiła Anna Duczmal-Mróz. Jak podkreślała, to fantastyczne doświadczenie, ponieważ jest to "tworzenie dzieła od nowa", a przy tym wymaga konfrontacji z samym sobą.

W piątek (24.05) w wykonaniu Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus pod kierownictwem Anny Duczmal-Mróz zabrzmi na Zamku Królewskim muzyka polska XX wieku, w tym kompozycje Mieczysława Karłowicza i Wojciecha Kilara oraz utwory Gustava Holsta i Dimitra Szostakowicza.

Więcej o tym koncercie, a także o samej orkiestrze (m.in. jako o szkole muzycznego współdziałania) czy też znakomicie ocenianej płycie z utworami Mieczysława Wajnberga (którą Anna Duczmal-Mróz przygotowała wraz z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus) – w nagraniu rozmowy.

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Anna Duczmal-Mróz (dyrygentka) 

Data emisji: 22.05.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji Poranek Dwójki.

jp/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Masecki zaprasza na "Urodziny kompozytorów"

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 15:26
- Lubię tworzyć takie sytuacje, w których muzyka jest częścią wydarzenia towarzyskiego, a nie obiektem modlitwy - mówił w Dwójce współkurator cyklu koncertów organizowanego przez Teatr Studio w Warszawie.
rozwiń zwiń