X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skarby na Zamku Królewskim w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2019 15:53
O audycji opowiemy o wystawie "Rządzić i olśniewać. Klejnoty i jubilerstwo w Polsce w XVI i XVII wieku" i towarzyszącym jej programie edukacyjnym oraz o konferencji naukowej "Biżuteria w Polsce epoki Wazów".
Zamek Królewski w Warszawie
Zamek Królewski w WarszawieFoto: Pixabay/domena publiczna

"Rządzić i olśniewać. Klejnoty i jubilerstwo w Polsce w XVI i XVII wieku" to pierwsza w dziejach polskiego muzealnictwa przekrojowa wystawa poświęcona precjozom w Polsce w XVI i XVII wieku. W salach Zamku Królewskiego pokazane zostały m.in. najstarsze sukienki cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej – rubinowa i diamentowa. Na każdej z nich znajduje się po kilkaset klejnotów.

Zorganizowanie wystawy nie byłoby możliwe bez kilkuletnich, intensywnych poszukiwań i badań zbiorów muzeów, skarbców i świątyń w Polsce oraz na Litwie. O precjozach (a jest ich ponad 500), a także towarzyszącemu wystawie programie edukacyjnemu oraz o konferencji naukowej "Biżuteria w Polsce epoki Wazów" porozmawiamy w "Poranku Dwójki" z prof. dr hab. Wojciechem Fałkowskim - dyrektorem Zamku Królewskiego w Warszawie. Początek o godz. 8.30 (transmisja wideo).

Ponadto w audycji:

  • relacja z IX Kongresu Polska Wielki Projekt,
  • spotkanie z Krzysztofem Zanussim oraz innymi laureatami Tarnowskiej Nagrody Filmowej,
  • 120 na 120 - wystawa jubileuszowa Muzeum Historycznego Miasta Krakowa,
  • zielona Łąka Leśmiana, czyli spotkania z aktorami teatrów, wieczorne projekcje filmowe, cykl spacerów tematycznych, dyskusje o literaturze, możliwość poznania tradycji i kultury żydowskiej.

Zapraszamy również do udziału we wspólnej zabawie w "Dwójce na piątkę". Nie zabraknie także "Płyty tygodnia".

***

Na "Poranek Dwójki" w poniedziałek (10.06) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek

pg

Zobacz więcej na temat: Zamek Królewski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rok Wazowski na Zamku Królewskim w Warszawie. Wydarzenie goni wydarzenie

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 11:12
- To są cztery duże wystawy muzealne, dwadzieścia pięć wykładów, trzynaście koncertów, siedem sesji naukowych i dwa przedstawienia. Zapraszamy. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie - mówił w Dwójce Mariusz Klarecki, koordynator obchodów Roku Wazowskiego.
rozwiń zwiń