X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kapela Szczupaki: kontynuujemy autentyczność ulicy

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 12:58
Kapela Szczupaki, czyli Jakub Kowalski, Mariusz Rachuba, Marek Kozłowski, Tomasz Bielecki, wygrała 4. Warszawski Przegląd Kapel i Muzyków Ulicznych w Warszawie.
Audio
Kapela Szczupaki i Piotr Kędziorek
Kapela Szczupaki i Piotr KędziorekFoto: Grzegorz Śledź

- Muzykę uliczną czujemy przede wszystkim sercem - każdy z nas wnosi w to swoje doświadczenia muzyczne i życiowe, ale wszystko po to, aby kontynuować autentyczność ulicy. Piosenki związane z przedwojenną Warszawą są nam bardzo bliskie - mówili muzycy w "Poranku Dwójki".

Jak przyznają, wiedzę o ulicznych balladach i inspiracje do ich wykonywania czerpią z historii "siemranej stolycy", warsiaskich romantyków, takich bardów jak Grzesiuk, Awdiejew, Laskowski czy Krawczyk, ale i z muzyki wschodniej, zasłyszanej np. w Odessie: - Muzyka odeska jest fascynująca, bardzo wielokulturowa. Chcemy tam pojechać, znaleźć prawdziwych ulicznych muzyków i znimi grać - zapowiedzili muzycy.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Piotr Kędziorek

Goście: Jakub Kowalski, Mariusz Rachuba, Marek Kozłowski, Tomasz Bielecki (Kapela Szczupaki)

Data emisji: 15.06.2019

Godzina emisji: 9.25

at

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Joniec: Gęśle nie będą wisiały tylko na ścianie!

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 10:30
- Zamierzam ich używać, w zespole kakofoNIKT nie będzie to trudne, każdy gra tu na różnych dziwactwach. Ja też, jak widać było na koncercie, nie wybrzydzam w instrumentarium, a mam wrażenie, że mam jakiś pociąg do smyków – śmiejąc się, opowiadał zdobywca "Złotych Gęśli", Michał Joniec.
rozwiń zwiń